Kadri Veseli sot po feston 56 vjetorin e lindjes

Ish-kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot feston ditëlindjen.

Ai mbush 56 vjet.

Veseli ka lindur më 31 maj të vitit 1967 në fshatin Broboniq të Mitrovicës.

Kadri Veseli ka qenë edhe epror i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës si dhe shef i Shërbimit Informativ të Kosovës.TS Poll - Loading poll ...

Related Articles

Back to top button