ShowBizzz

Kristi do të jetë sërish pjesë e BBV, por këtë herë jo si banor

Gjatë gjithë rrugëtimit të tij në “Big Brother VIP”, nga dita e parë e deri në finale, Krist Aliaj është cilësuar si një personazh i qetë, me argumenta dhe analiza të forta.

E duket se kjo karakteristikë që ka, së bashku me eksperiencën në BBV2, e cojnë Kristin tek një dëshirë: të jetë opinionist i BBV3!

Teksa ka qenë i ftuar së fundmi në një intervistë për “Shqipëria Live”, ai u shpreh se e shikon të arsyeshme të jetë opinionist për shkak të këtyre arsyeve.

TS Poll - Loading poll ...

“Për mua është logjike të jem opinionist sepse fakti që kam eksperiencë në një ‘Big Brother’ shumë dinamik, di të bëj analizë të fortë, do e gjeja veten dhe do ishte bonus për programin. Pra, jam një person që i ka kaluar ato situata, jo vetëm i analizon si person i tretë”, tha Kristi.

Nga ana tjetër Arbër Hajdari ka konfirmuar pak ditë më parë se nuk do të jetë më në rolin e opinionistit për shkak të angazhimeve të tij, por edhe sepse sipas tij publiku ka nevojë të shohë risi.

Ndaj, mbetet për t’u parë nëse produksioni i BBV do t’a marrë për bazë dëshirën e Kristit dhe të zëvendësojë Arbër Hajdarin me të.