ShowBizzz

Me ndihmën e këtyre përbërësve do ta hiqni yndyrën nga dollapët e kuzhinës për vetëm pak sekonda

Kuzhina është një nga vendet që ndoten vazhdimisht në shtëpi. Lajmi i mirë është se me ndihmën e disa përbërësve, mund t’i hiqni shpejt yndyrat nga dollapët e kuzhinës tuaj.

Përzieni një filxhan ujë dhe një filxhan uthull alkooli në një enë qelqi. Shtoni pak detergjent për larjen e enëve dhe disa pika vaj esencial. Zhytni një leckë dhe përdoreni atë për t’i fshirë dollapët nga lart poshtë.

Nëse njollat në dollapët e kuzhinës hiqen me vështirësi, lëreni produktin të qëndrojë për disa minuta dhe më pas fshijeni. Nëse ende nuk keni pasur sukses, përsëriteni këtë proces disa herë.

TS Poll - Loading poll ...

Përveç kësaj, ju mund t’i hiqni yndyrat duke përdorur pastë dhëmbësh, sodë buke, ujë dhe një sfungjer.

Mos e hiqni yndyrën me lëvizje të vrazhda, pasi kjo mund t’i gërvishtë dollapët.