ShowBizzz

‘Më pëlqen të shoh të droguarit të vdesin’, komediani i njohur tallet me vdekjen e Matthew Perry

Postimet e komedianit Kevin Brennan për vdekjen e Matthew Perry kanë shkaktuar zemërim te publiku. Ish-skenaristi i “Saturday Night Live” ka komentuar në mënyrë qesharake lajmin për vdekjen e aktorit të “Friends”.

“Po mbytesh në vaskë të nxehtë? HAHAHAHAHAHAH”, ka shkruar Brennan në një postim në Twitter, për mënyrën se si u nda nga jeta aktori.

TS Poll - Loading poll ...

Vihet re se edhe pse nuk është bërë i ditur zyrtarisht shkaku i vdekjes së Perry-t, thuhet se ylli me siguri ka pësuar një atak në zemër dhe më pas është mbytur në xhakuzin e tij.

Kur dikush komentoi “Pse është qesharake të mbytesh në vaskë?”, ai u përgjigj: “Sepse nuk është shumë e thellë”.

Jo shumë kohë më vonë, një artikull i TMZ u publikua duke komentuar postimin e humoristit. Ai sigurisht, pas artikullit të përmendur, u kthye me një botim tjetër.

“Nuk po bëja shaka. Mendova se ishte qesharake. Por më pëlqen kur të varurit nga droga vdesin”, shkroi ai në një postim të dytë në Twitter.

“Shpresoj që kjo sëmundje tinëzare të mos ju prekë kurrë”, shkroi një tjetër, ndoshta duke iu referuar varësisë nga e cila vuante Matthew Perry.

Shikoni disa nga komentet e publikut në Twitter:

/abcnews.al