ShowBizzz

Nga paratë te dashuria që zgjat përgjithmonë, ja cilat janë dëshirat më të mëdha të 12 shenjave të horoskopit

Disa ëndrra janë bërë për t’u mbajtur mend, ca më shumë për për t’u harruar, kurse disa të tjera flenë te gjithësecili prej nesh derisa një forcë, herë e dukshme dhe herë e padukshme guxon t’i nxjerrë në dritë. Mos mendoni se ëndrrat shihen sy hapur apo vetëm kur flini gjumë, shenjat e horoskopit për shembull ëndërrojnë falë energjisë kozmike. Le t’i zbulojmë së bashku:

Dashi: Të bëhet një lider i suksesshëm dhe të realizojë projekte të mëdha, për të cilat të mbahet mend gjatë. 

Demi: Demat njihen si njerëz të cilët dëshirojnë të kenë siguri në jetë. I kap frika nëse nuk kanë diçka të sigurt. Ah more Dem, sa shumë e dëshiron jetën e mirë!

Binjakët: Dëshirojnë të kenë eksperienca të reja he të provojnë eksperienca të ndryshme. Vazhdoni kështu!

TS Poll - Loading poll ...

Gaforrja:  Liria është gjithmonë në mendjen dhe zemrën e një Gaforreje dhe ata nuk do pushojnë së luftuari derisa ta kenë. Sa e zgjuar Gaforrja!

Luani: Luani njihet si një ndër shenjat udhëheqëse të horoskopit, por në dallim nga Dashi nuk vuan as për pushtet e as për të qenë në i miri. Për të është e rëndësishme të gëzojë respektin e njerëzve që e rrethojnë. Dëshira e tij më e fshehur është të kujtohet si një njeri i mirë. Na habiti ky Luani, apo jo?

Virgjëresha: Duke qenë shenjë këmbëngulëse dhe punëtore, në përgjithësi i realizon të gjitha. Por dëshira më e madhe është të ketë një familje të bukur dhe të japë e marrë sa më shumë dashuri. Do të të mbysë sheqeri, moj Virgjëreshë!

Peshorja: Dëshiron të krijojë balancë dhe të bëjë bamirësi. Nëse çdo gjë shkon në ekuilibrin e duhur, një Peshore do ndihet shumë mirë dhe e realizuar. Sa të mira jeni ju Peshoret!

Akrepi: Dëshiron të jetë në krye të çdo gjëje dhe të rregullojë të gjitha mosmarrëveshjet. Ata duan të kenë sukses atje ku të tjerët dështojnë. Sa të rrezikshëm Akrepët!

Shigjetari: Shigjetarët janë shumë socialë dhe dëshirojnë të bëjnë ndryshime pozitive edhe në jetën e të tjerëve pa pritur asgjë në këmbim.

Bricjapi: Një Bricjap ka shumë dëshirë që të tjerët të admirojnë punën e tyre. Njihet si shenjë që punon fort.

Ujori: Ka një dëshirë të madhe të dalë nga turma dhe të njihet për guximin e tij. Ujori dëshiron të mos bëjë çdo gjë që të tjerët bëjnë.  Bravo të qoftë o Ujor!

Peshqit: Peshqit njihen si shenjë që në shumicën e kohës jetojnë duke ëndërruar. Dëshira më e madhe e tyre është të zgjohen dhe t’i bëjnë në realitet gjërat që kanë në kokën e tyre.