LifeStyle

Rrëfehet 26 vjeçarja: Bëmë se ksin më pasionant me vëllain e ish-it, por tani kam frikë se..

efundit

Një grua ka rrëfyer se si pas ndarjes nga i fejuari u dashurua në vëllain e tij.

Rrëfimi i plotë:

E dashur psikologe: Unë dhe ish-i fejuari im jetojmë së bashku, por kur ai të mësojë se kam një lidhje me vëllain e tij, do të çmendet.

U ndamë një vit më parë sepse nuk ndihesha më e tërhequr nga ai, por kemi arritur të ruajmë një miqësi të mirë.

Edhe kur ai ka sjellë disa gra në takime dhe ka bërë seks të zhurmshëm me to – nuk jam bërë xheloze – ne kemi mbetur në marrëdhënie të mira.

Unë jam 26. Ish-i im është 31 vjeç dhe vëllai i tij është 29 vjeç.

U zhvendosa në jug për të qenë me të dashurin tim, por nuk funksionoi.

Unë jam një person shumë i qetë, ndërsa ai është i tensionuar.

Me kalimin e kohës, me të vërtetë filloi të më shqetësonte dhe dashuria ime për të u ftoh.

E gjeta veten duke pritur me padurim të shihja vëllain e tij më të vogël, i cili ishte gjithmonë në kampin tonë.

Ai është argëtues, spontan dhe nuk ndjen nevojën për të palosur vazhdimisht gjithçka, pra është paksa i çrregullt.

Mendoj se ish-i im e kuptoi tensionin mes nesh dhe madje bëri shaka se isha me vëllain e gabuar. Ishte kaq e pakëndshme pasi dukej aq i lënduar.

Një natë ndërsa ish-i im ishte në punë, vëllai i tij dhe unë ndamë një puthje pasionante dhe atëherë e kuptova që duhej t’i jepja fund fejesës.

Pas puthjes sonë, ne e shmangëm njëri-tjetrin për javë të tëra dhe më kishte marrë malli aq shumë sa më lëndoi fizikisht.

Kështu që e thirra dhe u takuam në një pijetore jashtë qytetit.

Ai pranoi se kishte pasur ndjenja për mua që kur u takuam, por tha se vëllai i tij nuk mund të mësonte kurrë për ne.

Atë natë ne u kthyem tek ai dhe bëmë seksin më të ngrohtë, më pasionant që kam njohur ndonjëherë.

Tani ai vjen sa herë që vëllai i tij është larg ose unë qëndroj në banesën e tij.

Unë do të isha kthyer në familjen time nëse nuk do të ishte për vëllain e tij.

Unë jam kokë e këmbë dhe ne kemi rënë thellë në dashuri, por jemi të shqetësuar për ish-in tim dhe nuk ia kemi thënë familjes së tij sepse nuk dua t’i lëndoj.

Përgjigja e psikologes: Mos u hidhni nga njëri vëlla te tjetri.

Merrni frymë dhe qëndroni vetëm për një kohë për t’u siguruar që i njihni ndjenjat tuaja.

Shkoni në shtëpi për disa muaj dhe bëni një hap prapa.

Ju nuk mund të vazhdoni të vishni poshtë, nëse të dy jeni seriozë për këtë marrëdhënie.

Pas ca kohësh për reflektim, nëse ju dhe vëllai i ish-it tuaj ende dëshironi të jeni bashkë, mund t’i tregoni familjes së tij se keni marrë kohën tuaj dhe e dini se është e drejtë.

Mos prisni një udhëtim të lehtë, por, nëse dashuria juaj është mjaft e fortë, ajo do të mbijetojë.