ShowBizzz

Sharon Stone: Mua dhe Princeshën Diana, na injoroi Hollywood-i

Sharon Stone në vitet ’90 kishte një rëndësi si Princesha Diana. Ajo ishte në krye të Hollivudit, me producentët që donin ta mbyllnin për filmin e tyre të radhës dhe ta bënin jetën e saj të dukej si një përrallë. Derisa aktorja e njohur pësoi një goditje në tru, pas së cilës ajo vetë duket se ka humbur gjithçka që kishte ndërtuar. Siç deklaroi në një paraqitje të fundit në eventin “The Hollywood Reporter’s Raising Our Voices”, Hollywood e injoroi për 20 vjet.

Sipas deklaratave të saj në intervistat e mëparshme dhe në autobiografinë e saj, ajo vetë u dërgua me urgjencë në spital pasi pësoi një hemorragji në tru, e cila zgjati për 9 ditë. Kjo e trembi atë, duke bërë që të tërhiqej nga media dhe kinemaja për të paktën 2 vjet. Fatkeqësisht, kjo periudhë u zgjat me qëndrimin e saj jashtë për më shumë.

“Kam 7 vjet që jam në rikuperim dhe që atëherë nuk kam pasur punë. Kur ndodhi për herë të parë, nuk doja t’i tregoja askujt sepse e di nëse diçka nuk shkon me ty, je jashtë. Diçka e keqe i ka ndodhur, mendojnë të tjerët. Unë kam qenë jashtë aktrimit për 20 vjet,” tha ajo.

TS Poll - Loading poll ...

Stone ishte me të vërtetë në krye të mediave në atë kohë dhe një yll i madh në kinema. Megjithatë, ajo nuk arriti të “fitonte para” nga popullariteti i saj, duke mos pasur asnjë rol për dy dekada. Madje, në vitin 2019 ajo kishte treguar se për shkak të problemit të saj shëndetësor kishte humbur gjithçka.

Kam humbur vendin tim në industri. Unë isha aktorja më e nxehtë në filma. Unë dhe Princesha Diana ishim kaq të famshme dhe ajo vdiq dhe unë pata një goditje në tru. Dhe ne u harruam”, shpjegoi ajo. /abcnews.al