ShowBizzz

Shishqebab, sushi, kadaif me akullore, çfarë konsumuan të ftuarit në dasmën e Kleas dhe Elgitit

Klea dhe Elgiti kurorëzuan mbrëmë dashurinë e tyre në martesë. Dasma madhështore mblodhi personazhe të njohur të ekranit. Ndërkohë një detaj i rëndësishëm i çdo dasme është dhe ushqimi.

Ka qenë Bora Zemani ajo që na ka zbuluar pak nga pjatat që të ftuarit kanë konsumuar.

Shishqebab, sushi, kadaif me akullore, çfarë konsumuan të

Brusketa pomodori dhe acuge, sallatë dhe sushi ishin pjata e parë. 

Pjata kryesore përbëhej nga shishqebab, gaforre të mbushura, rizoto, fileto levreku etj.

Ndërsa ëmbëlsirë të ftuarit kanë konsumuar kadaif me akullore.

Shishqebab, sushi, kadaif me akullore, çfarë konsumuan të