Horoskopi

Si është ai në shtrat bazuar në shenjën e tij të horoskopit?

Dashi
I lindur nën shenjën e zjarrit, mashkulli Dashi është i shkathët, impulsiv dhe shumë pasionant. Dashi është një zjarr shpartallues në seks – prisni takime të nxehta spontane dhe intensive, ku ai do t’ju bëjë të ndjeni se sa intensivisht digjet nga dëshira për ju.

Demi
I durueshëm dhe i sjellshëm, nëse ai juaj është Demi, mund të prisni që të trajtoheni si një mbretëreshë edhe në dhomën e gjumit. Mashkulli Demi pëlqen të stimulohet në të gjitha shqisat e tij dhe është në gjendje të vlerësojë kënaqësitë e jetës: në seks nuk nxitohet, përkëdhel dhe vlerëson çdo centimetër të lëkurës tuaj, veçanërisht nëse lyhet me vaj masazhi dhe e lë atë. kënaqësia zgjat shumë.

Binjakët
Fjalëkalimi: kreativiteti. Me një shoqërues të Binjakëve, të jeni të sigurt se nuk do të mërziteni kurrë, sidomos kur bëhet fjalë për seksin! Bëhuni gati të provoni pozicione të reja, vende të reja dhe pse jo, përvoja të reja me të: imagjinata dhe argëtimi janë mbretër për një mashkull të lindur në këtë shenjë.

Gaforrja
Gaforrja është shenja më e ndjeshme dhe emocionale e zodiakut – çfarë do të thotë saktësisht? Intuitiv dhe i qeverisur nga emocionet, mashkulli i lindur në këtë shenjë vendos lidhjen tuaj sentimentale në radhë të parë. Nëse ai juaj është Gaforre, prisni seks intensiv dhe intim, ku partneri juaj mund t’ju vendosë në qendër dhe të kuptojë nevojat tuaja.

Luani
Karizmatik, pasionant dhe me vetëbesim, mashkulli Luan i shndërron takimet tuaja në fishekzjarre të vërteta. Ylli i spektaklit, mashkulli i lindur në këtë shenjë përdor dëshirën e tij të zjarrtë për t’ju bërë seks të nxehtë dhe argëtues. Por kujdes, mos e lini të bëjë gjithçka, gjëja më emocionuese për një mashkull Luan është të ndihet i kërkuar dhe i vlerësuar: le ta dijë se sa e vlerësoni dhe mbi të gjitha sa shumë ju pëlqen ajo që po bën!

Virgjëresha
Mos u gënjeni me emrin, mashkulli Virgjëreshë nuk ka lidhje me një fëmijë të pafajshëm të turpshëm! Perfeksionist në çdo gjë, edhe në seks, ai dëshiron që gjërat të bëhen në mënyrën më të mirë të mundshme: metodik dhe analitik do të bëjë gjithçka që të jetë i mirë në atë që bën dhe t’ju japë kënaqësi.

Peshorja
Nëse ai ka lindur në shenjën e Peshores, mund të prisni një dashnor elegant dhe të rafinuar, i cili ju dëshiron jo vetëm në trup, por edhe në mendje. Mashkulli Peshore do të jetë në gjendje t’ju joshë dhe vlerësojë sikur të ishit një vepër arti, edhe kur bëhet fjalë për seksin! Ashtu si plejada e tij, ai juaj kërkon ekuilibër dhe harmoni edhe nën çarçafë: një dashnor bujar që përpiqet gjithmonë t’ju kënaqë, ai gjithashtu vlerëson që favori i kthehet, që asnjëri prej jush të mos mbetet gojëtharë!

Akrepi
I konsideruar si shenja më sensuale dhe më seksdashëse, mashkulli Akrep ju josh me aurën e tij magnetike dhe intriguese dhe ju dhuron seksin më të mirë në zodiak. Nëse ai juaj është i kësaj shenje, tashmë e dini se seksi për të është thelbësor dhe intensiv si fizikisht ashtu edhe emocionalisht.

Shigjetari
Eksplorues të lindur, burrat e Shigjetarit gjithashtu e bëjnë seksin një aventurë. Optimist, entuziast, i pëlqen të luajë dhe të eksperimentojë: nëse është Shigjetari, përgatituni të provoni fantazitë dhe pozicionet pa frikë se mos provoni gjëra të reja.

Bricjapi
A është ai një Bricjap? Armatosuni me durim dhe pranoni ritmet e tij: meshkujt e lindur nën shenjën e Bricjapit ecin ngadalë dhe presin të kenë gjithçka nën kontroll përpara se të lëshojnë, por kur ta bëjnë, shpërblimi ia vlen loja! Të dashuruar të përkushtuar dhe pasionantë Burrat e Bricjapit bëjnë të gjitha përpjekjet e tyre për t’ju kënaqur dhe për t’ju bërë të lumtur. Pavarësisht pamjes disi të largët, në stilin e filmave të vjetër të Hollivudit, sapo Bricjapi hapet, një anë pasionante lëshohet dhe gati për të eksperimentuar.

Ujori
Ekscentrike, rebele dhe revolucionare, shenja e Ujorit është një nga më pak konvencionalet e zodiakut. Burrat e lindur nën këtë shenjë shkojnë gjithmonë në kërkim të emocioneve të reja dhe kurrë të njëjta: ai është rebel dhe nuk i pëlqen rregullat dhe kufizimet.

Peshqit
Ëndërrimtarë dhe me kokën pak në re, meshkujt e Peshqve janë ata që janë më në kontakt me anën shpirtërore dhe abstrakte të jetës. Nëse ai ka lindur në shenjën e Peshqve, ai është emocional dhe empatik edhe në dhomën e gjumit dhe është i përkushtuar t’ju bëjë të lumtur dhe të kënaqur.