Vajzat zbulohen deri në këtë pikë, por ja çfarë bënë Shkurte Fejza

Shkurte Fejza është ndër ato këngëtare që ka arritur ta ruaj me dinjitet stilin e saj të veshjes, por edhe atë të muzikës.

Duke qenë absolutisht një nga më të dashurat e të pëlqyerat e muzikës folklorike e asaj popullore, Shkurte Fejza paraqet shembullin më të mirë se si ecet në muzikë, pa dalë shumë nga vetja.

Ndonëse vetë shumë tradicionale, vajzat e këngëtares duken e shfaqen mjaftë moderne.

Ato, kanë pozuar të trija bashkë dhe ndryshe nga e ëma, Besjana e Gresa janë zbuluar mjaftë, shkruan “Kosovarja”.

TS Poll - Loading poll ...Related Articles

Back to top button