LifeStyle

Vishni të brendshme të kuqe nga sot e tutje, fuqia sekrete që kanë nën veshjet e bardha

Veshja e të brendshmeve të kuqe poshtë veshjeve të bardha mund t’i bëjë ato të duken pothuajse të padukshme, sipas teorisë së ngjyrave – dhe trukut në dukje kundërintuitiv të stilimit që ka tronditur të gjithë ndjekësit në TikTok.

Përdoruesja e TikTok me bazë në Australi, Elizabeth Zemlyanoy vuri në provë një palë pantallona të shkurtra të kuqe në një video virale në fillim të këtij viti me kërkesë të shefit të saj në Midies, i cili krijoi të brendshmet.

Bokset e djemve me nuancë të kuqe ishin krejtësisht të padukshme nën pantallonat të bardha. Zemlyanoy tha për The Post:

Unë definitivisht nuk i prisja ato rezultate, ende nuk ka kuptim për mua.

20-vjeçarja shkroi në mbishkrimin e klipit, i cili mblodhi më shumë se 43,000 shikime:

Sot, kaq vjeçe, kuptova se mund të vishni bokse të kuqe poshtë pantallonave të bardha.

Vishni të brendshme të kuqe nga sot e tutje, fuqia sekrete që

Në një video tjetër virale të kohëve të fundit, influencuesja e bukurisë në Mbretërinë e Bashkuar Lydia Rose demonstroi ndryshimin e thellë midis reçipetave të kuqe dhe të bardha nën një bluzë të bardhë. Ajo ka shkruar në mbishkrim:

Vishni të brendshme të kuqe nga sot e tutje.

Rikujtojmë se, për vite të tëra, marka e të brendshmeve që thithin periodat “Thinx” e shiti veten si një alternativë jo toksike dhe organike ndaj produkteve tradicionale të menstruacioneve përmes reklamave në metro dhe media sociale.

Tani, kompania e New York-ut po ofron kompensim pas një padie në grup, e cila akuzoi “Thinx” se ka mashtruar klientët duke i tregtuar produktet e saj si pa kimikate të dëmshme kur ata nuk ishin. Kompania “Thinx” mohoi të gjitha pretendimet në padi dhe mohon që ajo ka bërë ndonjë gjë të pahijshme ose të paligjshme, thuhet në marrëveshje.