ShowBizzz

Arrestohet gazetari që shpërndante drogë për VIP-at, lidhja me Efin (EMRI-FOTO)

Policia e Vlorës ka vënë në pranga tre të rinj gjatë natës, të cilët shpërnanin lëndë narkotike në lokalet e qytetit bregdetar.

Burime bëjnë me dije se gjatë operacionit “Parts 4’ janë arrestuar në flagrancë në një lokal në Dhërmi Ermand Hoxha 30 vjeç, Xhoi Bare 27 vjeç dhe Kedi Hoxha 19 vjeç, të tre banues në Tiranë.

TS Poll - Loading poll ...

Gjatë arrestimit atyre ju sekuestruan në cilësinë e provës materiale 800 doza kokainë, 750 doza kanabis, një peshore elektronike, si dhe një shumë arash e përfituar nga trafiku i lëndëve narkotike.

Mes të arrestuarve është dhe miku i ngushtë i një prej banoreve më të famshme të BBV, efi Dhedhes.

Xhoi Bare i cili njihet për shoqërinë e ngushtë me Efi Dhedhes, ka qenë një nga tre të arrestuarit që shpërndante lëndë narkotike në aktivitetin festiv në Dhërmi.

Gjatë qëndrimit të Efit në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, Xhoi Bare dilte në intervista televizive dhe si menaxheri i saj. Po ashtu ai i menaxhonte dhe Instagramin, Efit gjatë qëndrimit në BBV dhe siç e shihni në fotot e mëposhtme ai ka qenë bashkë me të edhe në pushimet që Efi bëri në Tailandë.

Gjithashtu, Xhoi Bare ka qenë dhe gazetar i emisionit “Ëhy Not” i Roza Latit, ku bënte personazhin e “jashtëtokësorit”.