Horoskopi

E premtja nga atrologu Paolo Fox

Dashi
Sot është padyshim më mirë se dje, në fakt kjo është koha e duhur për të zgjidhur problemet që kanë lindur së fundmi, ju lutem, përfitoni nga kjo! Nëse jeni në një lidhje për një kohë të gjatë, kjo është koha e duhur për të filluar të mendoni për të bërë plane në mënyrë të madhe. Në punë jeni gjithmonë të zënë, por mbani mend se duhet t’i kryeni gjërat. Ky është muaji i duhur për të mbledhur para. Mirë për shëndetin tuaj pasi ndiheni shumë më të fortë.

Demi
Jupiteri është në shenjën tuaj, por pavarësisht kësaj, në dashuri ka mosmarrëveshje, ndaj bëni kujdes. Këshilla ime është të mos zemëroheni shumë dhe të mos jeni shumë pesimistë. Në punë, të paktën për sot, do të ishte më mirë të mos hidhni hapa shumë të rrezikshëm, ndaj qëndroni vetëm te roli juaj. Mundohuni të mos bëni shumë angazhime, përndryshe stresi do t’ju pushtojë.

Binjakët
Janë të gjitha kushtet e duhura për të lindur një dashuri të madhe, në fakt ju jeni edhe më pak të zemëruar se muajin e kaluar. Në punë kohët e fundit keni qenë paksa shumë në ankth dhe ju mungon përqendrimi, përpiquni të punoni më shumë. Për sa i përket shëndetit, do të keni shqetësime të vogla në stomak, ndaj shmangni teprimin dhe pushoni më shumë.

Gaforrja
Një periudhë ndryshimesh të mëdha është përpara. Ata që janë beqarë mund të kenë takime shumë të rëndësishme, ndërsa ata që janë në një lidhje prej kohësh mund të mendojnë për një fëmijë. Në punë gjërat po shkojnë gjithnjë e më mirë dhe nëse keni një dëshirë të veçantë, ajo mund të realizohet deri në fund të muajit. Ju ia vleni dhe keni gjithçka që duhet për të marrë atë që dëshironi, kështu që mos u përmbaheni. Jeni pak të lodhur, duhet të pushoni më mirë.

TS Poll - Loading poll ...

Luani
Ju jeni duke përjetuar një moment pozitiv, i përbërë nga përqendrim i mirë dhe rizbulimi i pasionit. Megjithatë, ju këshilloj të jeni të kujdesshëm, kështu që çfarëdo që dëshironi të bëni, lëvizni me shumë kujdes. Në punë mos i shtyni më gjërat, ka ardhur koha të përballeni me çdo gjë që nuk shkon. Për sa i përket shëndetit, në mbrëmje do të keni një shqetësim të vogël, por asgjë serioze, mos u shqetësoni.

Virgjëresha
Duhet të shmangni pengimin e situatave të komplikuara. Nëse ju pëlqejnë dy persona, ndoshta është koha për të bërë një zgjedhje. Me një person të lindur në shenjën e Luanit do të përjetoni ndjenja pozitive. Mundohuni të gjeni sërish pak qetësi, ky është një moment i favorshëm për ju. Në punë duhet të zgjidhni sa më shpejt një çështje ligjore, ju lutem. Për sa i përket shëndetit, kushtojini vëmendje dietës suaj, ndoshta lëreni veten të ndiqet nga një profesionist.

Peshorja
Për momentin keni një dëshirë të madhe për të bërë dhe do të përjetoni emocione në fushën profesionale që do t’ju sjellin avantazhe. Në punë, nëse prej gati dy vitesh përjetoni një ndalesë, tani është koha e duhur për të gjetur një zgjidhje. Mëngjesi do nisë shumë ngadalë, por pasdite gjërat do shkojnë shumë më mirë.

Akrepi
Sot është dita e duhur për të pastruar keqkuptimet, ndaj përfitoni! Në punë kjo ditë pozitive favorizon kontaktet, por do të dëshironit të arrinit edhe më shumë, njiheni si shumë ambiciozë. Kohët e fundit keni qenë paksa shumë i shqetësuar, duhet të qetësoheni. A keni menduar ndonjëherë se një meditim i vogël mund t’ju ndihmojë?

Shigjetari
Nëse keni diçka për të thënë, është më mirë ta bëni sot, mos shtyni asgjë deri në fundjavë. Një person që ju ka mërzitur kohët e fundit mund të kthehet, ju lutemi përpiquni të ruani qetësinë. Në punë gjërat po shkojnë shumë mirë, në fakt sot mund të mbyllni diçka që ka mbetur pa përfunduar ose të bëni diçka më pak të lodhshme se zakonisht. Mirë për shëndetin tuaj sepse jeni në një fazë rikuperimi.

Bricjapi
Nëse doni dikë duhet t’i afroheni këtij personi dhe të jeni të sinqertë, do të shihni që nuk do të gaboni. Sot ndiheni shumë krijues. Në punë do keni shumë ide të mira dhe nëse keni një biznes të pavarur suksesi është i garantuar. Mos rrini deri vonë sonte, keni nevojë për pak më shumë pushim.

Ujori
Sot diçka nuk shkon, ndaj kushtojini vëmendje shumë fjalëve. Mos e braktisni shumë veten ndaj mendimeve negative, do të keni disa shqetësime këtë muaj. Në punë për shkak të Jupiterit disonant do të përplaseni me dikë, jo të gjithë mund t’i kuptojnë vendimet tuaja. Për sa i përket shëndetit, shmangni teprimet, duhet të rikuperoni pak energji.

Peshqit
Shmangni debatet e panevojshme me partnerin, përndryshe rrezikoni ta ktheni çdo diskutim në konflikt. Në punë fillon të shfaqet lodhja dhe në momentin e fundit do t’ju duhet të zgjidhni një problem. Do të arrini në fund të ditës shumë të lodhur, ndaj shmangni teprimin, keni nevojë për pak relaksim.