“I dërgova foto nudo”/ Rrëfimi i 45 vjeçarit: Dëshirova të eksitohem mirëpo tani ajo po më kërkon…!

Revistës “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një 45 vjeçar.

Ai ka treguar që i ka dërguar foto nudo një gruaje dhe e njejta po e kërcënon.

Burri thotë që ka frikë që mund ta humbas familjen e tij.

Ndërsa psikologia shprehet se burri nuk duhet të paguaj për shantazhin që i bën gruaja pasi ajo do të kërkojë gjithnjë e më shumë.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Shkëmbimi i fotove nudo me një grua që takova në internet ishte menduar të ishte një emocion i padëmshëm, por ajo po më shantazhon dhe jam i ngurtësuar se do të humbas familjen time.

Deri më tani i kam dërguar 550 £ dhe ajo më ka thënë nëse nuk dërgoj më shumë, ajo do t’i tregojë gruas sime gjithçka.

Unë jam një burrë 45 vjeç. Gruaja ime është 42 vjeç, ne jemi martuar për 12 vjet dhe kemi vajza dhjetë dhe tetë, shkruan The Sun, përcjell “Bota sot”.

Puna më largon nga shtëpia shumicën e javëve dhe mbrëmjet e gjata në hotele janë të mërzitshme dhe të vetmuara.

Nga kurioziteti, fillova të shikoja forumet e bisedave dhe fillova të dërgoja mesazhe me gra të rastësishme.

Për të thyer monotoninë, doja pak eksitim.

Fillova të flas me një grua mahnitëse në fund të të 20-ave.

Biseda ishte flirte dhe plot nënkuptime.

Brenda orës ajo më sugjeroi t’i dërgoja fotot e mia nudo.

Unë isha në mëdyshje, por pas më shumë bindjeve nga ajo dhe disa selfie të saj të zhveshura, i dërgova.

Vetëm disa ditë më vonë, gjaku m’u ftoh kur hapa një mesazh nga ajo që thoshte se di gjithçka për mua.

Ajo e dinte se ku jetoj dhe punoj, se jam i martuar dhe gjithçka për familjen time.

Ajo vazhdoi duke kërkuar që unë të vendosja 550 £ në llogarinë e saj deri në fund të ditës, përndryshe ajo do t’i dërgonte gruas sime selfiet e mia lakuriq.

Në panik, i transferova paratë menjëherë.

Nuk dëgjova asgjë për një javë tjetër dhe shpresoja se ky ishte fundi i saj. Por një mesazh tjetër ra. Këtë herë ajo kërkoi 1000 paund.

I shpjegova se nuk e kisha, por ajo më tha se kam dy javë për të kollitur. Unë kam qenë kaq budalla dhe naiv. Unë e dua gruan dhe familjen time.

Çfarë mund të bëj? Kam nevojë dëshpërimisht për ndihmë përpara se kjo të dalë edhe më jashtë kontrollit.

Përgjigjja e psikologes: Shantazhi është i paligjshëm, siç është ndarja ose kërcënimi për të ndarë imazhe private seksuale pa pëlqim.

E kuptoj se sa e frikshme duhet të jetë kjo, por mos paguani një qindarkë tjetër, përndryshe ajo thjesht do të kërkojë gjithnjë e më shumë.

Kërkoni mbështetje nga Linja e Ndihmës për Porno Hakmarrja (revengepornhelpline.org.uk, 0845 6000 459).

Kam frikë se ky është një mashtrim i njohur që shumë bien pre.Related Articles

Back to top button