Lajme

Kurti: Kur të takohemi me Beogradin duhet t’ia përsërisim se pavarësia është kompromis

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë në Syri Tv, ka folur edhe…

E gjetën të mbuluar në mes të rrugës, shqiptari vd.es në mënyrë të m.istershme në Itali

Mbetet m.ister v.dekja e një 44-vjeçari shqiptar, i cili ka nd.ërruar jetë në spital pasi…

K.okainë në këmbim të s.eksit, shqiptari a.rrestohet i zh.veshur nga k.arabinierët italianë teksa po vë.zhgohej nga…

äAi përfitoi nga v arësia e një gruaje 40 vjeçare ndaj dr ogës dhe faktit…

‘Keni vr arë dy herë familjen’/ Pamjet e aski dentit të vëllait të Gjylametit, reagon ashpër ish deputeti: Gazetarë pa skrupuj

Ish-deputeti socialist Pjerin Ndreu, tashmë kryebashkiak i Lezhës reagon ashpër për publikimin e videos së…

“Alvini duhet marrë”/ Gazetari përlotet në studion e emisionit: Kampi është ferr, ai i jepte zemër të atit

Gazetari Taulant Kopliku është përlotur në studion e emisionit ku po flitet për historinë e…

Kurti flet për Enver Hoxhën

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i ftuar në një intervistë ne Syri Vizion.…

Policia jep detaje, trupi i 24-vjeçarit është gjetur në një grop të gurthyesit

Pas disa dite, sonte rreth orës 21:30 është gjetur trupi i  24-vjeçarit, Shqipdon Aliu nga…

Gjendet një trup i pajetë në Lipjan

Një trup i pajetë është gjetur në Gadime të Lipjanit.   Zëdhënësi i Policisë së…

Kurti thotë se Asociacioni ka ‘vdekur’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i ftuar në një intervistë në Syri Vizion.…

Largohen nga Siria 35 gra dhe fëmijë kosovarë, presin në kufi me Turqinë që të riatdhesohen

Ka arritur në 35 numri i grave dhe fëmijëve nga Kosova që janë larguar nga…

Isni Kilaj, i ftuari i radhës nga Specialja

Ish-kryetari i Komunës së Malishevës, zv.ministri në detyrë i Diasporës, Isni Kilaj është i ftuari…

I mashtroi 70 kosovarë duke ua marr 11 mijë euro për “viza” pune, arrestohet një shtetas i huaj

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas të huaj, i cili dyshohet se ka mashtruar…