Shëndetësi

Merrini gjethet e rrushit dhe ruajini ne ngrirje te frigoriferit dhe pervec japrakut ju do te beni dhe dicka tjeter fantastike

I keni ngrënë japrakët e parë, apo dollmat siç quhen në disa zona, për sivjet?…

Ndihmojeni veten apo miqte tuaj duke i treguar kete kure te diabetit, nevojiten vetem gjethet e ketij fruti

Diabeti është një nga sëm.un.djet më të përhapura në ditët e sotme, si tek femrat,…

Ka qene dhe eshte kengetare e preferuar e publikut Shqiptar, e gjeni dot se per ke behet fjale

Këngëtarja shqiptare është kthyer në kohë, vite me pare kur ajo ishte e vogel ne…

Sikur ta dinit qe kjo diete do t’iu humbas 2-3 kg ne jave do e kishit provuar te gjithe

Problemet me kilet e tepërta apo ndjesitë e fryrjes janë prezente në jetë e përditëshme…

Lira Gjika na habiti te gjitheve : Vjehrra qe eshte vjeherr nuk ia thote kurre kete fjale nuses se saj

Nga Lira Gjika/ Cili është roli i gjyshes? Të rrisë nipat dhe mbesat? Jo, ata…

I kishte sh.petuar jeten dhe i ben surprizen qe e la pa fjale : Te kujtohet ne vitin 1997 qe

Nëse nuk do ishte ky po. lic nga Ohio i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,…

Si tek femijet, si tek te rriturit ky eshte “ushqimi” qe e mban larg anemine

Anemia është një nga sëmundjet që sjell shumë sim.pto.ma klinike në organizmin e pacientëve që…

Vjen nje super lajm per te gjithe femijet Shqiptar qe ndodhen ne Itali

Në Cremona të Italisë fëmijët do të mësojnë për herë të parë shqip! Lajmin e…

Vetem nje thelpi hudhre ne dite, do t’iu kuroj juve nga kjo semundje. Provojeni

Hudhra është një bimë e jashtëzakonshme dhe ka fuqi anti-bakteriale, parandalon të ftohtin, arteriosklerozën, sëm.un.djet…

Te gjithe e njohin madje shumica nga ju e perdorin dhe ne gatim, po kur te mesoni qe elbi sheron kete sem.undje

Me zhvillimin e teknikave moderne të kultivimit, përdorimi i tij është zëvendësuar nga gruri i…

Pergatiteni cajin e xhenxhefilit ne kete menyre, me pas do te hiqni te gjithe yndyrnat e trupit dhe do te pastroni melcine

Xhenxhefili është një nga përbërësit më të dobishëm natyror për ata që përpiqen të humbin…

E gjeni ne cdo dyqan : Ka plot 84 minerale dhe ja cilat jane 6 arsyet se perse ju duhet qe ta zevendesoni ate me

Kripa Himalajes është një substancë minerale e pastër që në mënyrë natyrale vjen në një…