Horoskopi

Niseni të dielën me astrologun Paolo Fox

Dashi
Sot yjet ju ndihmojnë të dashuroni: mund të merrni diçka më shumë, thjesht kërkoni. Në punë ju këshilloj t’i kushtoni vëmendje anës ekonomike, në këtë periudhë ka disa probleme, ndoshta në funksion të festave.

Demi
Ne e kemi përsëritur prej muajsh në dashuri, nuk duhet të jeni shumë kërkues. Mundohuni të ruani qetësinë. Disa probleme të vogla në punë, Hëna është përballë, por Jupiteri do të ndihmojë nga nesër.

Binjakët
Në dashuri partneri juaj ju sheh të largët, përpiquni të bëni diçka të re: befasoni veten, Venusi ju ndihmon. Në punë ju këshilloj të shmangni polemikat: më tepër duhet të përqendroheni në projektet që do të realizoni.

Gaforrja
Saturni nuk është më i kundërt dhe dashuria do të jetë më e thjeshtë, disa polemika. Në punë duhet të mendoni për projekte por me Jupiterin disonant duhet kujdes: kujdes shpenzimet.

Luani
Në dashuri, nëse ka ndonjë problem, ju këshillojmë të prisni nesër, do të jetë një ditë më e mirë për të folur për të. Idetë e duhura arrijnë në punë: propozojini ato njerëzve të duhur! Është koha për të vepruar dhe jo për të qëndruar në vend.

Virgjëresha
Dashuria është në kulmin e saj, ju dëshironi të ndërtoni dhe pse jo të hidhni hapa të rëndësishëm. Gjërat po kthehen në vendin e tyre, në punë rutina ju lodh por nuk e tregoni: ndoshta është koha të shikoni përreth, po filloni të lodheni.

Peshorja
Çiftet që kanë qenë bashkë për shumë kohë mund të zgjidhin një problem sot. Në punë ka disa paqartësi por nuk duhet të dekurajohemi, do të jetë më mirë nga java e ardhshme.

Akrepi
Hëna favorizon takime të reja: shikoni përreth. Çiftet mund të përjetojnë emocione të bukura. Në punë, sigurohuni që të jeni të rrethuar nga njerëzit e duhur.

Shigjetari
Ditë e qetë për dashurinë, sot dëshironi ta bëni ditën interesante dhe Hëna do ju ndihmojë. Në punë, financa dhe çështje ligjore keni nevojë për durim.

Bricjapi
Shmangni diskutimet në dashuri, në këtë periudhë me Hënën kundër jush ka ulje dhe ngritje. Nëse dikush ju mërzit, përpiquni të mos e merrni personalisht. Propozimet e reja duhet të vlerësohen me kujdes, jeni në rrugën e duhur për të ardhmen.

Ujori
Nuk është koha për të rimenduar të kaluarën: tani është koha për të parë përreth, sido që të zbresësh lehtë. Edhe në punë nuk jeni shumë të stimuluar, përpiquni t’i merrni gjërat nga një këndvështrim tjetër.

Peshqit
Sot yjet janë në anën tuaj, nëse ka pasur ndonjë problem në të kaluarën ai rikuperohet. Në punë duket se po rifitoni vetëdijen dhe autoritetin, të cilin e kishit humbur për pak kohë.