Adele heq dorë nga kafeja: Më e vështirë se të lë duhanin

Adele ka zbuluar se heqja dorë nga kafeina e ka lënë atë me simptoma serioze të tërheqjes, duke përfshirë migrenën dhe ‘dridhjet’.

Këngëtarja, 35 vjeçe, i tha audiencës së saj në Las Vegas këtë javë se lënia e pijes së saj të preferuar të nxehtë ka qenë më e vështirë  sesa ndalimi i duhanit .

Megjithatë, ajo pranoi se adrenalina dhe kafeina ‘duhet të jenë e njëjta gjë’ pasi ajo ndihet gjithmonë më mirë pasi del në skenë.

Sipas The Sun , ajo u tha fansave: “Këtë javë vendosa të mos pi kafe dhe kam pasur migrenë gjatë gjithë javës.

“Kam pasur një dhimbje koke të ndarë për dy ditë sepse e ndërpreva atë. Koka më rrihte fort. Ishte sikur të kishte një stërvitje brenda kokës sime. Ishte shumë’.

Londinezja ka ndaluar së piri kafe në një përpjekje për të reduktuar marrjen e saj të kafeinës. Megjithatë, ajo këmbëngul se trupi i saj ishte bërë aq i varur nga pijet gjallëruese saqë ishte detyruar të kërkonte një alternativë.

“Kafeina dhe adrenalina duhet të jenë të njëjta, sepse në momentin që unë ngjitem në skenë dhe të gjithë fillojnë të këndojnë, dhimbja e kokës më largohet”, shpjegoi ajo.Related Articles

Back to top button