Argjentina Ramosaj feston ditëlindjen, kaq vite mbushi

Argjentina Ramosaj është këngëtare e njohur.

Argjentina Ramosaj është me origjinë nga Deçani, por kur ajo ishte 1-vjeçe familja e saj emigroi në Holandë, në qytetin Asen. Ka studiuar art dhe dizajn grafik.

Për Argjentinen interesi në muzikë ka qenë gjithmonë aty, e rrethuar nga muzikantë në familjen e saj, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja sapo ka mbushur 33 vite jetë.

Loading poll ...

Urime!/Kosovarja/Related Articles

Back to top button