ShowBizzz

Christina Aguilera “i përgjigjet” Paris Hilton pas 19 vitesh, përmes një mesazhi në bluzën e saj

Kur mendojmë për stilin e viteve 2000, ai që ne tani e njohim si trendi Y2K, lidhet me disa yje-muza ikonike të stilit të epokës.

Një prej tyre është ylli i popit Christina Aguilera, ndikimi i së cilës ishte i rëndësishëm në formësimin e estetikës së dekadës. Nga xhinset e ulëta të veshura me pjesën e sipërme të xhaketës së vockël, te fustani ikonë Versace me flutur asimetrike që ajo veshi në çmimet Grammy 2000, Christina Aguilera është vajza më e mirë e posterit për trendin Y2K. Dhe, dy dekada më vonë, duket po njëlloj.

Pamja e saj e fundit e dëshmon këtë pasi ajo kombinoi disa nga tendencat më të forta të viteve ‘00 në një veshje moderne dhe me stil. Të shtunën, përpara koncertit të saj në Neë York City Pride Island në Terminalin e Army Brooklyn në Sunset Park, ajo u pa duke dalë nga hoteli i saj me një pamje që na ktheu në vitin 2004. Ajo kishte veshur një bluzë të zezë me një mesaz, si një kundërpërgjigje ndaj Paris Hilton, e cila shkruante “Mos u bë xheloze”.

View this post on Instagram

A post shared by GAWBY.com (@gawbycom)

Ndryshe nga bluza e kuqe e Parisit, versioni 2023 i Aguilerës ishte i zi dhe lexonte “Thjesht bëhu xheloz” me diamant fals. Aguilera e kombinoi me pantallona ushtarake dhe taka stiletto me majë të zeza. Ajo e kompletoi look-un e saj me një çantë të kuqe të ndezur, rrathë të mëdhenj argjendi dhe syze dielli katrore të zeza.

View this post on Instagram

A post shared by fashion style beauty inspo (@vanitycoke)

Sa i përket bluzave me slogane, trendi është rikthyer me shumë të famshëm që e kanë adoptuar së fundmi. Është një mënyrë e zgjuar dhe argëtuese për të marrë mesazhin që dëshironi. Këto janë në fakt bluza të thjeshta të printuara që mund të vishen me çdo gjë./abcnews.al