Horoskopi

Çka parashikon horoskopi i dashurisë për ju?

Horoskopi i sotëm i dashurisë tregon Venusin në një shkallë kritike ndërsa është në shenjën e Gaforres dhe Marsi së shpejti do të ndryshojë shenja për të hyrë në Luan. Për disa shenja të zodiakut në astrologji, kjo do të thotë kohë të trazuara. Si do të ndikojë në shenjën tuaj të horoskopit parashikimi i dashurisë dhe marrëdhënieve të së premtes nga astrologjia?

Dashi
Dashuria zë rrënjë në shtëpi. Sot, bëjeni shtëpinë tuaj një strehë rehati dhe sigurie. Shtoni prekje komode, krijoni një hapësirë ​​të qetë dhe ushqeni një atmosferë që nxit lidhje të thellë emocionale. Lëreni dashurinë të lulëzojë brenda mureve të hapësirave tuaja më intime.

Demi
Demi, keni dëshirë të madhe për dashuri të pafrenuar nga e kaluara. Lëshoni bashkëngjitjet që nuk ju shërbejnë më. Përqendrohuni në praktikimin e ndërgjegjes dhe në themelimin e vetes në këtë moment. Aty po shpaloset bukuria e jetës tani. Gëzimi që dëshironi është në të tashmen.

TS Poll - Loading poll ...

Binjakët
Ekziston mundësia që dy miq të lulëzojnë në diçka më shumë. Koha është kyçe. Testoni ujërat dhe eksploroni një lidhje më të thellë. Lërini emocionet tuaja të shpalosen organikisht pa e detyruar çështjen. Përpara se të angazhoheni, sigurohuni që të dy jeni të pajtueshëm me dashurinë sepse keni vlera të përbashkëta. Dashuria mund të lindë nga një miqësi, por ecni butësisht përpara se të hidheni.

Gaforrja
Është koha për një qasje ndryshe ndaj dashurisë, Gaforre. Ajo që po bëni tani në dashuri mund të mos funksionojë ashtu siç dëshironi. Çelësi i suksesit në marrëdhënien tuaj romantike është ta pranoni këtë dhe të provoni diçka të re. Mund ta ndryshoni dinamikën me një bisedë të sinqertë.

Luani
Thelloni dashurinë tuaj përmes mundësive të rritjes, Luan. Eksploroni kurset e martesës ose pushimet e çiftit që nxisin lidhjen dhe mirëkuptimin. Investoni në partneritetin tuaj, përqafoni cenueshmërinë dhe lejoni që energjia kozmike të zgjerojë dashurinë tuaj në dimensione të reja të intimitetit dhe rritjes së përbashkët.

Virgjëresha
Ju e njihni fuqinë e cenueshmërisë dhe ndarjes së sekreteve në dashuri. Sot, kur i hapeni partnerit, lërini të shohë thellësinë tuaj. Intimiteti lulëzon kur lejon dikë të hyjë, duke krijuar një lidhje që kapërcen lidhjet sipërfaqësore. Sot, ju përjetoni magjinë transformuese të sekreteve të përbashkëta në udhëtimin e dashurisë. Është një gjë e bukur.

Peshorja
Sot dëshironi më shumë se sa keni pasur me partnerin. Ju dëshironi një marrëdhënie dashurie të ndërtuar mbi respektin reciprok dhe vlerat e përbashkëta. Sot mund të vendosni të vendosni një kufi nga respekti për veten. Vendosja e një kufiri të ri është e natyrshme për ju.

Akrepi
Sot jeni në një vend të shkëlqyer për t’u lidhur me fuqinë tuaj më të lartë. Lutuni për ndryshim në një fushë të marrëdhënies tuaj ku problemet kërcënojnë t’ju ndajnë. Nëse aktualisht jeni beqar, kërkoni që universi t’i japë fund beqarisë tuaj dhe t’ju ndihmojë të takoni shpirtin tuaj binjak.

Shigjetari
Sot është një mundësi e shkëlqyer për të investuar kohë në marrëdhënien tuaj, e dashur. Angazhohuni në aktivitete që nxisin mirëkuptim dhe lidhje më të thellë me partnerin tuaj. Kërkoni mundësi për të mësuar më shumë për dëshirat, ëndrrat dhe perspektivat e tyre. Edukoni lidhjen mes jush, ndërsa zbuloni ndërlikimet e bukura të zemrave të njëri-tjetrit.

Bricjapi
Sot, ju jeni gati për të bërë një hap besimi dhe për të bërë një angazhim të thellë në fushën e dashurisë. Rreshtimi aktual qiellor, me Venusin në një shkallë kritike në Gaforre, ndriçon romancën në një dritë të freskët, magjepsëse. Përqafoni këtë perspektivë të re dhe ndiqni thirrjen e guximshme të zemrës suaj.

Ujori
Ujori, sot mund të përjetoni një aluzion ankthi në lidhje me statusin e marrëdhënies tuaj. Shihni këtë shqetësim me hir, duke lejuar zbaticën dhe rrjedhën natyrore të fatit t’ju udhëheqë. Besoni në rrymat kozmike, duke ditur se gjithçka shpaloset në kohën e vet të përsosur.

Peshqit
Peshqit, është koha për të nisur një aventurë madhështore me dashurinë tuaj. Eksploroni horizonte të reja duke bërë një udhëtim ose duke shkuar në një lundrim. Lëreni botën të jetë sheshi juaj i lojërave ndërsa zbuloni ëmbëlsinë e jetës së bashku. Krijoni një përvojë të përbashkët dhe vlerësoni kujtimet që ushqen sot.