ShowBizzz

Detaji që po habit botën, shefi i kuzhinës mbretërore: Fëmijët e Princ William dhe Kate Middleton nuk hanë me ta

Ish-kuzhinieri mbretëror Darren McGrady, i cili ka punuar si për mbretëreshën e ndjerë Elizabeth ashtu edhe për Princeshën Diana, tha se fëmijët mbretërorë nuk mund të hanë me prindërit e tyre në darka zyrtare ose gjatë pushimeve, duke zbuluar se ky rregull rrjedh nga rëndësia e të mësuarit.

Sipas McGrady, tre fëmijët e Princit William dhe Kate Middleton “nuk lejohen të ulen me të rriturit derisa të mësojnë artin e bisedës së sjellshme”, ndërsa theksoi se nuk ka pasur kurrë përjashtime, madje edhe për festat e mëdha si Krishtlindjet.

Në vend të kësaj, sipas shefit të kuzhinës, tre fëmijët e Kembrixhit hanë me dadot e tyre në dhomën e fëmijëve.

“Fëmijët hanë gjithmonë në dhomën e fëmijëve derisa të rriten aq sa duhet të sillen siç duhet në tavolinë,” tha ai për Harper’s Bazaar, sipas New York Post.

“Detyra e dadove nuk është vetëm të edukojnë mendjet e princave të rinj, por edhe shijen e tyre,” tha McGrady.

“Dadoja është gjithmonë në kontroll të menusë dhe sigurohet që ata të hanë vakte të ekuilibruara që jo vetëm përmbajnë shumë perime, por gjithashtu i prezantojnë me pjata të reja për të rriturit,” shtoi ai.