Horoskopi

Disa foshnja e të tjerë të moshuar, kjo është mosha reale e shenjave të horoskopit

Mosha është vetëm një numër, kjo është arsyeja pse shumë njerëz ndihen më të rinj ose më të vjetër se sa thotë ID e tyre. Megjithatë, sa i përket yjeve, cila është mosha e vërtetë e secilës shenjë?

Bella Popa, aktore dhe astrologe, në një video të shkurtër analizon se sa të pjekur, të ndjeshëm apo të prirur ndaj sjelljeve të tepruara janë përfaqësuesit e zodiakut. Me pak fjalë, kush janë foshnjat, cilët janë të rriturit dhe cilët janë të moshuarit.

Dashi

Dashi janë foshnjat sepse nuk mund të kontrollojnë emocionet e tyre dhe mënyra e vetme për të komunikuar është duke bërtitur dhe duke qarë.

Demi

Demi janë foshnjat nga 2 deri në 4 vjeç, sepse kujdesen vetëm për pasurinë e tyre dhe gjithçka që dinë të thonë është “Imja, e imja, e imja”.

Binjakët

Binjakët janë fëmijët e vegjël. Ata mësojnë se si të zhvillojnë një bisedë dhe që atëherë nuk pushojnë së foluri. Shumicën e kohës ata krijojnë histori në mendjet e tyre. Ata flasin aq shumë sa nuk e dini nëse po thonë të vërtetën.

Gaforrja

Gaforret janë fëmijët e shkollës fillore. Ata duan të bëhen pak më të pavarur, por mbeten të lidhur ngushtë me familjen e tyre dhe bëhen shumë nevrik nëse nuk i përqafoni.

Luani

Luanët janë adoleshentë. Ata mendojnë se i dinë të gjitha. Ata zbulojnë veten dhe pamjen e jashtme dhe me ornamente të ndryshme mundohen t’i bëjnë përshtypje të gjithëve.

Virgjëresha

Virgjëreshat janë të rinjtë në panik teksa mësojnë për herë të parë për përgjegjësitë reale.

Peshorja

Peshoret janë në fund të të 20-tave, pasi gjithçka që ata mendojnë është se si të gjejnë një partner të mirë dhe të qëndrueshëm.

Akrepi

Akrepat janë të rriturit teksa fillojnë të mendojnë për vdekjen dhe të bëjnë pyetje të thella që nuk do t’i shërbejnë mirë. Në të njëjtën kohë, ata kuptojnë se çfarë duan vërtet në dhomën e gjumit.

Shigjetari

Shigjetarët i përkasin moshës së mesme. Ata kanë kriza sepse e kuptojnë se po rriten dhe bëjnë gjithçka për të qëndruar të rinj.

Bricjapi

Bricjapët janë të viteve gjashtëdhjetë. Ata kanë punuar shumë dhe e dinë se çfarë duan. Pra, mos u ngatërroni me ta.

Ujori

Ujorët janë më të vjetërit. Ata janë më të mençurit nga të gjithë, nuk u intereson çfarë thonë të tjerët për ta dhe do të bëjnë çfarë të duan.

Peshqit

Peshqit kanë kaluar në jetën tjetër. Ata janë shkëputur nga qenia e tyre fizike dhe janë shpirtra bredhës, duke u përpjekur të jenë shpirtërorë.