ShowBizzz

Dua Lipa ndahet nga Romain Gavras pas 8 muajsh lidhjeje

Dua Lipa është ndarë nga i dashuri i saj, regjisori Romain Gavras pas një romance tetë mujore. Këngëtarja shqiptare me famë botërore konfirmoi se kishte nisur një lidhje me Romain në Mars, kur të dy u fotografuan së bashku pas përfundimit të sfilatës së Saint Laurent në Javën e Modës në Paris.

Sipas The Sun, ylli i famshëm dëshiron që të përqendrohet vetëm tek muzika përpara publikimit të albumit të saj të tretë. “Dua dhe Romain kanë ndarë rrugët pas një vere dashurie.”, theksoi një burim për The Sun duke shtuar se “dyshja i dhanë fund lidhjes përpara se gjërat të përkeqësoheshin.

Dyshja u panë për herë të fundit duke shijuar një natë së bashku muajin e kaluar.

TS Poll - Loading poll ...

Këngëtarja ka vendosur që dëshiron të përqendrohet vetëm në muzikën e saj në momentin përpara publikimit të albumit të saj të tretë.

Dua Lipa thuhet se është ndarë nga i dashuri i saj regjisori Romain Gavras pas një romance të stuhishme 8-mujore.

Krijuesja e hitit konfirmoi se ishte në lidhje me Romain, i cili është ish-i i Rita Orës, në mars, kur të dy u fotografuan duke shkuar në shtëpi së bashku nga shfaqja e Javës së Modës në Paris Saint Laurent (foto në nëntor).

/abcnews.al