ShowBizzz

Gruaja rrëfen për lidhjen e saj me një burrë të martuar: Seksi ishte mahnitës, por ai…

efundit

Një grua ka rrëfyer për dashurinë e saj me një burrë të martuar, i cili s’po e mban premtimin për t’u ndarë nga gruaja.

Rrëfimi i plotë:

E dashur psikologe: I dashuri im i martuar më tha se martesa e tij kishte vdekur dhe se ai dhe gruaja e tij thjesht prisnin që vajza e tyre të largohej nga shtëpia përpara se të ndaheshin.

Por, pas pesë vitesh pritjeje nga ai, jam e shqetësuar se ai vetëm më ka shfrytëzuar dhe nuk i duhem më.

Qeni i familjes së tyre vdiq kohët e fundit dhe ai ka filluar të kërkojë një qenush të ri për të gëzuar vajzën dhe gruan e tij.

Me siguri blerja e një qenushi është një angazhim i madh dhe jo sjellje e dikujt që planifikon të largohet dhe të fillojë një jetë të re menjëherë.

Kjo po më vret dhe më ka bërë të vë në dyshim gjithçka.

Nuk e di nëse t’i besoj atij kur ai thotë se mund të jemi bashkë së shpejti.

Unë jam një nënë beqare 42 vjeçe.

Unë u largova nga një martesë abuzive gjashtë vjet më parë dhe u bashkova shpejt me të dashurin tim. Ai është 45.

U takuam në ditëlindjen time kur unë isha jashtë me disa të shoqe duke festuar.

Ai ishte shumë simpatik dhe këmbënguli të na blinte të gjithëve kokteje për të festuar ditëlindjen time.

Por ishte mënyra intensive që ai më shikonte mua që më bëri të kuptoja se ishte i interesuar.

Ai më tha që në fillim se ishte i martuar pakënaqur me një vajzë 17-vjeçare që e adhuronte.

Pastaj më pëshpëriti në vesh se donte të më shihte sërish.

Filluam një lidhje intensive menjëherë dhe pasoi seksi që ishte absolutisht i pabesueshëm. Ai është i dashuri më bujar që kam njohur ndonjëherë.

Kur jemi bashkë, gjithçka duket shumë perfekte dhe ai madje takoi djalin tim dhjetëvjeçar me të cilin shkon shkëlqyeshëm.

Por, ndihem shumë e vetmuar kur ai është me familjen e tij.

Po kështu ai thjesht po përdor vajzën e tij si një justifikim për të qëndruar me gruan e tij.

Kohët e fundit, gjithçka që ai bën është të debatojë me mua.

Unë vuaj nga ankthi dhe depresioni që nga marrëdhënia ime abuzive.

Kjo situatë nuk është e drejtë as për djalin tim. Nuk e di çfarë të bëj.

Përgjigja e psikologes: Martesa e të dashurit tënd mund të jetë boshe dhe e mërzitshme, por ai nuk tregon shenja se e lë gruan e tij.

Blerja e një qenushit vetëm e vërteton këtë.

Ti mund të gjesh dikë që të do, i cili është i lirë të jetë me ty – kjo është ajo që meritoni.

Por, së pari ju duhet t’i jepni fund kësaj çështjeje.

Do të jetë e vështirë, por nuk keni të ardhme bashkë.

Përmirësoni jetën tuaj shoqërore, dilni dhe takoni burra që janë të lirë.