Horoskopi

Horoskopi ditor, e hënë 14 gusht 2023

Dashi

Klima yjore do jeë e përshtatshme për te dashuruarit. Do keni surpriza te njëpasnjëshme nga partneri dhe do përjetoni emocione pa fund. Për beqarët dita do jetë mjaft premtuese, prandaj ata duhet të jenë të vëmendshëm gjatë gjithë kohës. Financat do jenë të mbrojtura dhe nuk pritet as problemi më i vogël ne këtë fushë. Mund te kryeni me qetësi shpenzimet e nevojshme.

Demi

Gjatë kësaj dite do keni mundësi t’i shprehni edhe me shume dashurinë dhe ndjenjat e forta personit që keni në krah. Ai do ndihet më mirë dhe në mbrëmje do iu përgatisë një darke romantike. Beqaret duhet te tregohen te matur dhe nuk duhet te pranojnë çdo lloj ftese. Ne planin financiar situata do jete e qëndrueshme. Disa te afërm do iu ndihmojnë me shuma te konsiderueshme.

Binjaket

Dite e trazuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do debatoni gjate gjithë kohës me partnerin për gjera pa ndonjë vlere te madhe. Beqaret do zhgënjehen shume nga disa miq te cilët do i prezantojnë me persona aspak te përshtatshëm. Ne planin financiar duhet te luftoni fort për te ruajtur ekuilibrin. Nëse iu pëlqen një objekt luksi mos guxoni ta blini ne këtë periudhe.

Gaforrja

Nëse ndiheni mire ne krahët e atij qe dashuroni duhet te mendoni te hidhni edhe ndonjë hap me tej sot. Mund t’iu tregoni familjareve për shembull ose mund te kryeni një ceremoni fejese. Beqaret do ndihmohen mjaft nga Urani. Ai do iu nxite te tregoheni me te hapur ndaj ftesave qe do iu bëhen. Me financat duhet te vazhdoni te tregoheni sa me te matur.

Luani

Nëse keni krijuar një familje duhet te merreni pak me tepër me punët e shtëpisë sepse kështu edhe partneri do iu vlerësojë me tepër. Ata qe kane thjesht një lidhje do kalojnë një dite te qete. Beqaret nuk duhet te nxitohet edhe nëse dikush do iu pëlqejë shume. Financat do jene te mira, por ju ka rrezik ta përkeqësoni situatën fale shpenzimeve marramendëse qe do kryeni.

Virgjeresha

Mos e ngrini ne piedestal partnerin tuaj sot sepse ka rrezik qe shume shpejt te përballeni me zhgënjime. Mundohuni te tregoheni sa me realiste qe te mundeni. Beqaret me mire te qëndrojnë edhe sot vetëm sesa te dalin neper takime me persona aspak te përsheshem. Ne planin financiar mos u tregoni impulsive sepse do keni probleme me te mëdha sesa mendonit.

Peshorja

Do bashkëpunoni mjaft me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do kuptoheni për gjithçka me njeri-tjetrin. Ne mbrëmje ambienti do jete edhe me romantik. Beqaret do kenë disa takime impresionuese te cilat mund t’ua ndryshojnë përgjithmonë te ardhmen. Influenca e yjeve do jete pozitive për te ardhurat. Do mund te kryeni investimet e duhura dhe te hiqni edhe disa para mënjanë.

Akrepi

Dite mjaft intensive kjo e sotmja për te dashuruarit. Do provoni eksperienca te reja me partnerin dhe do ndiheni me mire se kohet e fundit. Beqaret do kenë mundësi te provojnë shijen e ëmbël te dashurisë. Personi qe do keni ne krah do jete mjaft i veçante. Ne planin financiar nuk duhet te rrezikoni shume edhe nëse situata është e qëndrueshme.

Shigjetari

Klima ne çift do filloje dalëngadalë te ngrohet gjate kësaj dite. Do flisni me hapur me atë qe keni ne krah dhe do shprehni çdo gëzim apo qejfmbetje. Disa nga beqaret do kenë dashuri me shikim te pare ndërsa te tjerët do kenë veçse aventura kalimtare. Ne planin financiar duhet te tregoheni shume te matur sepse situata nuk është aq e qëndrueshme sa mendonit.

Bricjapi

Ka ardhur koha te flisni me partnerin tuaj për disa tema delikate te cilat deri me sot nuk keni guxuar t’i prekni. Ne fakt ai do tregohet i gatshëm t’iu dëgjojë me kujdes dhe do bashkëpunoje me ju. Beqaret do mundohen shume te gjejnë dike, por as sot nuk do kenë fat. Financat do jene delikate. Shmangni investimet shume te mëdha qe mos keni probleme.

Ujori

Fale ndikimit mjaft pozitiv te Plutonit momentet pasionante do jene te shumta gjate kësaj dite. Do ndiheni si ne ëndërr ne krahët e partnerit tuaj dhe do dëshironi qe dita te mos mbaroje. Beqaret me mire te mos bëjnë premtime sepse do zhgënjeheshin shume nga personat qe do takojnë. Financat do përmirësohen fale një trashëgimie qe do merrni.

Peshqit

Lidhja juaj do filloje te stabilizohet gjate kësaj dite dhe do jeni me optimiste për te ardhmen se bashku. Do jeni gjithë kohës te gëzuar dhe te buzëqeshur. Beqaret duhet t’ia lënë gjithçka kohës dhe nuk duhet te bëjnë sakrifica te mëdha për te pasur dike ne krah. Fati do jete ne anën tuaj për sa iu përket financave, megjithatë kjo nuk do te thotë qe ju te shpenzoni pa menduar.