Horoskopi

Horoskopi i datës 10 gusht 2023

Dashi

Komunikimi thuajse do shterojë fare gjatë kësaj dite dhe kjo mund të sjellë probleme në jetën tuaj në tërësi. Ju të dashuruarit do keni debate të njëpasnjëshme, por gjithsesi asgjë për t’u alarmuar. Në mbrëmja situata do fillojë të stabilizohet disi. Ju beqarët nuk do jeni shumë të vëmendshëm ndaj ftesave që do ju bëhen duke humbur kështu mundësi të mira. Do pendoheni shpejt, por nuk do ketë më kthim mbrapa. Në punë nuk do i rezistoni dot tundimit për të bërë diçka ndryshe nga zakonisht, vetëm kujdes mos u nxitoni që mos bëni gabime. Buxheti do ketë goxha përmirësime dhe mund të hiqni edhe disa para mënjanë.

Demi

Jeta juaj do jetë shumë dinamike gjatë kësaj dite dhe emocionet gjithashtu do shumëfishohen. Ju të dashuruarit do keni ndryshime drastike në jetën tuaj sentimentale dhe do ndiheni shumë më të lumtur se disa ditë më parë. Shfrytëzojeni çdo çast pranë atij që dashuroni. Ju beqarët do keni takime të njëpasnjëshme dhe do ndiheni mjaft mirë me disa persona. Në punë vështirësitë do jenë të mëdha dhe në disa momente do mendoni të hiqni dorë nga gjithçka. Mund t’iu shkojë ndërmend edhe dorëheqja, por nuk duhet të nxitoheni. Financat do jenë shumë herë më të mira dhe mund të përfitoni për të bërë disa investime më tepër se zakonisht.

Binjakët

Jupiteri do jetë dominues gjatë kësaj dite dhe do ju bëjë shumë pesimistë. Do i merrni gjërat me përtesë dhe shpesh do ndiheni të mërzitur. Për ju të dashuruarit do ketë shumë momente të tensionuara që do ju bëjnë të ndiheni keq. Për çdo gjë do konfliktoheni me partnerin. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër në çdo moment dhe keni për ta gjetur personin e ëndrrave. Në fakt ai do shfaqet në momentin që ju më pak e prisni. Në punë nuk do jeni të përqendruar dhe shumë detaje do ju shpëtojnë. Buxhetin duhet ta keni më tepër në vëmendje pasi po filluan problemet nuk do dilni dot lehtësisht prej tyre.

Gaforrja

Do keni vullnet të hekurt gjatë kësaj dite dhe ka mundësi t’iu bëni ballë edhe problemeve që do ju dalin. Ju të dashuruarit do keni debate dhe probleme te njëpasnjëshme me partnerin tuaj që në orët e para të ditës. Shpesh do ndiheni aq keq saqë do mendoni edhe te ndaheni. Gjithsesi si përfundim nuk do merrni vendime të menjëhershme. Ju beqarët do e vuani më shumë se kurrë më parë vetminë dhe do zhyteni në pesimizëm. Në punë do jeni të vetëdijshëm për gabimet që keni bërë dhe do mundoheni t’i ndreqni. Pranojeni mbështetjen e kolegëve. Perspektivat për sektorin e financave do jenë të mira. Do jeni mjaft të logjikshëm me shpenzimet dhe gjendja mund të ketë përmirësime të mëdha.

Luani

Venusi do ketë ndikim fantastik tek ju gjatë kësaj dite. Edhe temperamenti juaj do zbutet kështu që do keni një marrëdhënie edhe më të mirë me të tjerët. Nëse keni një dhe kohët e fundit gjërat mes jush nuk kanë ecur si duhet, sot do jeni më të dashur dhe shumë më shprehës. Nëse jeni beqarë ka ardhur koha të shfaqeni e të mos fshiheni më sepse keni për të pasur sukses. Në punë gjërat do ju ecin mirë, por duhet të kujdeseni më tepër për marrëdhënien me kolegët. Tregohuni më bashkëpunues. Shpenzimet do i shtoni pak dhe gjendja mund të ketë disa tronditje.

Virgjëresha

Planetët nuk do ju ndihmojë të keni një ditë shumë të mirë. Në tërësi do jeni goxha nervozë. Nëse keni një lidhje nuk do arrini dot të mbani një marrëdhënie të kënaqshme me atë që keni në krah dhe debatet do vazhdojnë. Nëse nga ana tjetër jeni beqarë mund të joshni disa persona, por të afërmit nuk do ua pëlqejnë dhe do bëjnë çmos t’ua ndryshojnë mendjen sa më parë. Në punë do kërkoni shumë më shumë nga vetja dhe nuk do ndaleni të bëni edhe sakrifica. Gjithsesi sot nuk pritet ndonjë sukses vezullues. Me shpenzimet do jeni impulsivë dhe gjendja do vazhdojë të përkeqësohet.

Peshorja

Sot do jeni në humor të shkëlqyer dhe në përgjithësi gjërat në çdo fushë do ju ecin si duhet. Nëse jeni në një lidhje, Mërkuri dhe Marsi, do ju nxitin të jeni më dialogues dhe me pak agresivë. Marrëdhënia do ngrohet goxha dhe emocionet do shumëfishohen. Ju beqarët do i keni të gjitha mundësitë për të bërë për vetë atë që do pëlqeni dhe do ndiheni shumë më të qetë. Në punë do iu jepet një mundësi e shkëlqyer për ta treguar veten se kush jeni. Askush nuk do ju sfidojë dot dhe do e ndieni veten shumë më të sigurt. Edhe për financat gjërat kanë për të ecur sa më mirë.

Akrepi

Sot keni për të marrë një lajm shumë të mirë që do ua mbushë zemrën me gëzim. Nëse keni një lidhje do kaloni momente të paharrueshme me atë që keni në krah dhe do bindeni plotësisht se ai është i duhuri. Do joshni dhe do ju joshin gjithë kohës. Nëse jeni beqarë nuk do keni aspak dyshim tek aftësia juaj joshëse dhe do guxoni të bëni deklarata. Vërtet do merrni përgjigjet e menduara. Në punë do iu jepen mundësi edhe më të mira për të treguar veten dhe për të arritur sa më lart. Motivimi nuk do ju mungojë asnjëherë. Në planin financiar tregohuni më të përgjegjshëm dhe mos shpenzoni me sa më shumë kujdes.

Shigjetari

Hëna do e ushqejë edhe më shumë shpirtin e aventurës dhe nuk do e privoni veten nga asgjë. Gjithë kohës do ndiheni në formë dhe plot gëzim në shpirt. Nëse keni një lidhje përgatituni për të përjetuar emocione shumë të forta. Gjërat do jenë ndryshe nga zakonisht dhe jeta do ju duket shumë më e bukur. Ju beqarët do jeni të përkëdhelurit e yjeve dhe do keni dashuri me shikim të parë në një mënyrë të jashtëzakonshme. Në punë do fitoni më shumë pavarësi dhe autonomi. Nuk do ndiheni aspak as të bllokuar dhe as nën presion. Në planin financiar nuk do keni vështirësi, por po u treguat të kujdesshëm do keni më shumë përfitime.

Bricjapi

Mundohuni të mos jeni shumë insistues gjatë kësaj dite dhe të mos ndërmerrni shumë rreziqe. Ju të dashuruarit ka mundësi të bëni çmenduri vetëm për ta shtuar entuziazmin në jetën tuaj. Partneri në fakt do jetë i të njëjtit mendim dhe do ju bëjë të ndiheni për mrekulli. Nëse jeni beqarë do keni dashuri me shikim të parë dhe jeta do ju ndryshojë përgjithmonë. Në punë do jeni më të hapur dhe do i realizoni një e nga një të gjitha objektivat. Asgjë për ju nuk do jetë e pamundur. Për financat duhet të përkujdeseni pak më tepër sepse po filluan problemet zor se keni për ta stabilizuar shpejt gjendjen.

Ujori

Dielli do ju shtojë imagjinatën gjatë kësaj dite dhe do ju ndihmojë të zgjidhni disa vështirësi që keni pasur. Do jeni në humor edhe më mirë. Nëse jeni në një lidhje do e kuptoni se nuk është gjithmonë e rëndësishme të jetosh me pasion për të qenë i lumtur. Do merreni vesh me njëri-tjetrin dhe do ndiheni mjaft mirë së bashku. Ju beqarët duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm dhe nuk duhet të pranoni çdo ftesë. Disa mund të jene intrigante dhe me dy fytyra. Në punë ka mundësi të ndryshoni disiplinë dhe do e hidhni çdo hap të mirë llogaritur. Shpenzimet kryejini pasi të keni bërë mire llogaritë. Në këtë mënyrë do shmangni çdo të papritur të pakëndshme.

Peshqit

Për fat të keq yjet nuk do arrijnë dot t’iu mbajnë larg vështirësive gjatë kësaj dite. Përgatituni për trazira. Për ju që keni një lidhje do ketë vështirësi të shumta dhe të mëdha. Nuk do merreni vesh për asgjë me partnerin dhe do doni gjithmonë të dalë e juaja. Ju beqarët do mundoheni gjatë gjithë kohës ta joshni atë që pëlqeni, por nuk do ja dilni dot mbanë. Në punë mos u tregoni kapricozë dhe përqendrohuni më shumë tek gjërat që duhet të bëni. Po gabuat karriera juaj do marrë tatëpjetën. Në planin financiar gjendja do jetë disi më e qëndrueshme kështu që mund të bëheni gati edhe për ndonjë investim.