ShowBizzz

Ikonë e popit, Taylor Swift thyen një tjetër rekord

Shërbimi i transmetimit Spotify njoftoi gjatë fundjavës në mediat sociale se këngëtarja ishte bërë “artisti më i transmetuar në një ditë të vetme në historinë e Spotify dhe “1989 (Versioni Taylor)” u bë albumi më i transmetuar i Spotify në një ditë të vetme këtë vit. .

Swift e zëvendësoi veten si mbajtësja e rekordeve artistike më të transmetuara, një vit pasi ajo fitoi titullin më 21 tetor 2022.

Në fillim të këtij muaji, ajo dhe Jack Antonoff festuan këngën e tyre “Cruel Summer” duke u ngjitur në vendin e parë në top listë – katër vjet pas publikimit të saj fillestar.

TS Poll - Loading poll ...

Swift ka dominuar absolutisht industrinë e muzikës këtë vit. Turneu i saj mega-suksesshëm thuhet se e ka bërë atë miliardere dhe filmi i saj i koncertit po vendos rekorde. Swift, me sa duket, nuk del kurrë nga moda.