Horoskopi

Java mbyllet me parashikimin e astrologut Paolo Fox

Dashi
Kjo e diel fillon me një diell të bukur dhe një hënë të bukur që ju bën më të hapur ndaj të tjerëve dhe të etur për të ndarë emocionet. Në dashuri ka një përmirësim të dukshëm dhe në punë do ketë një mënyrë për të bërë më shumë por sot ripostoni.

Demi
Me Jupiterin në shenjën tuaj do të ketë disa ndryshime për t’u përballur në jetën tuaj, veçanërisht në jetën tuaj të punës, por kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. Në dashuri, si do të mund të bëjnë hapa përpara dhe të zyrtarizojnë një histori.

Binjakët
Sot ju ndjeni një përgjegjësi të caktuar për të marrë vendime të rëndësishme dhe për t’i bërë vetë. Planetët që sundojnë dashurinë janë neutrale kuantike, kështu që nuk ka asnjë lajm.

TS Poll - Loading poll ...

Gaforrja
Pjesa e parë e vitit ishte veçanërisht e rëndë, por tani vjen pjesa më e mirë. Edhe ata që i japin fund një lidhjeje bashkëpunimi do të kenë propozime të reja për t’i kapur menjëherë. Për dashurinë sot ka një qiell të shkëlqyer.

Luani
Marsi është gati të hyjë në shenjën tuaj duke sjellë pak nervozizëm, kujdes. Ju keni punuar shumë muajt e fundit, veçanërisht nëse keni kompaninë tuaj dhe nuk ka qenë e lehtë të arrini këtu ku jeni tani. Stresi është ende i lartë, por nuk duhet të humbasim humorin tonë të mirë. Në dashuri është më mirë të mos jeni shumë krenarë.

Virgjëresha
Këtë të diel përpiquni të mos tregoheni shumë të ashpër me partnerin dhe nëse në çift ka pasur probleme do ishte më mirë t’i zgjidhnit menjëherë me pak diplomaci. Në punë gjithçka nuk po shkon shumë mirë për shkak të një Saturni që është ende përballë.

Peshorja
Afërdita disonante sot mund të sjellë pak nervozizëm në dashuri, bëni kujdes. Për sa i përket aspektit profesional, gjërat janë më të mira falë edhe Jupiterit që nuk është më kundër.

Akrepi
Tranziti i ri i Marsit sjell pak nervozizëm dhe dëshirë për të hedhur gjithçka, por mos e bëni. Në punë do mund të tregoni vlerën tuaj për të gjithë dhe për këtë mund të merrni edhe një propozim të ri për përgjegjësi më të madhe.

Shigjetari
Kushtojini vëmendje kësaj të diele që lind me hënën e kundërt.
Puna do ndikohet por edhe dashuria ku mund të ketë pak më shumë diskutim se zakonisht.

Bricjapi
Po përjetoni një periudhë evolucioni të madh që do t’ju çojë larg. Në punë ka rritje të mirë dhe në dashuri, me Venusin jo tamam të favorshme, ka ende disa dyshime.

Ujori
Sot jeni veçanërisht intolerant, për të gjithë fajin e Marsit të kundërt. Mos u frikësoni dhe mos hiqni dorë nga projektet e punës që do ju propozohen vetëm për marrjen e një pozicioni. Dashuria është pak e ashpër.

Peshqit
Kjo e diel do të jetë paksa e lodhshme me hënën disonante dhe diellin duke nisur një tranzit disi të veçantë. Ndiheni nën presion, por nëse jeni të rrethuar nga njerëz të bukur do të arrini ta kapërceni këtë moment vështirësie.