ShowBizzz

Kate Moss është ‘e turpëruar’ nga intervista e motrës së saj

Kate Moss thuhet se dëshiron që gjysmë-motra e saj Lottie Moss të “ndalojë së foluri” me mediat për marrëdhënien e tyre.

Lottie, 25 vjeç, është vajza e Inger Solnordal dhe Peter Moss – ajo dhe Kate kanë të njëjtin baba.

Lottie u shfaq për herë të parë në një revistë në vitin 2011 kur u fotografua në fotot e dasmës së Kate si shoqëruese e nuses. Disa vite më vonë, ajo nënshkrua si modele për Storm Management.

Në fillim të këtij muaji, Lottie pranoi se të qenit motra e supermodeles Kate Moss e ndihmoi të futej në botën e modelingut, por pretendoi se të dyja nuk kanë qenë kurrë të afërta.

Ajo tha për revistën Fabulous: “Unë dhe motra ime nuk kemi qenë kurrë të afërta. Ka një hendek të madh moshe. Unë nuk u rrita me një motër që na jepte para. Kishim një shtëpi të vogël me dy dhoma gjumi. Prindërit e mi kishin falimentuar. Shkollën time private e kam paguar vetë me paratë që kam bërë nga modelingu.”