ShowBizzz

Kjo është shtëpia e Rita Orës

Rita Ora ka bërë bujë në mbarë botën. Ajo ka publikuar disa këngë hit si I Will Never Let You Down, Body on Me, Let You Love Me, Ritual dhe shumë të tjera. Ora është e nominuar për çmimin Teen Choice, e nominuar për çmimin Young Hollywood dhe e nominuar për çmimet Black Reel Awards.

Nisur nga suksesi i Orës, a keni menduar ndonjëherë se si jeton një këngëtare e klasit botëror? Epo, mos u çudit më. Ky artikull paraqet shtëpinë e mëparshme të Rita Orës prej 3.6 milionë dollarësh në Londrën Perëndimore.

Duke qenë se Ora është nga Londra, nuk është për t’u habitur që ajo mori një shtëpi në këtë zonë. Megjithatë në vitin 2022, afërsisht një vit pas publikimit të albumit të saj Bang, këngëtarja e I Will Never Let You Down listoi të njëjtën pronë në treg. Në fakt, Ora e shiti shtëpinë me një çmim prej 3.3 milionë funte ose afërsisht 3.6 milionë dollarë.

Këtu janë disa foto të ish-shtëpisë së Rita Orës me vlerë 3.6 milionë dollarë në Londrën Perëndimore.