Kuriozitete

Konfirmohet zyrtarisht, modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

Linja e iPhone 16 Pro e Apple për vitin 2024 do të ketë ekrane më të mëdha.

Ross Young e pretendoi për herë të parë këtë në fillim të këtij muaji dhe Ming-Chi Kuo doli në skenë disa ditë më pas, duke thënë të njëjtën gjë, pra do të ketë ekrane më të mëdha për modelet Pro në linjën e iPhone 16.

Megjithatë, nuk ka një konsensus të qartë se sa më të mëdhenj do të jenë iPhone 16 Pro dhe Pro Max në krahasim me paraardhësit e tyre. Sido që të jetë, tendenca në rritje është e qartë dhe një pjesë e arsyes është hardueri shtesë që Apple dëshiron të vendosë në këta smartphone. Reporteri teknologjik Mark Gurman beson se kamera e shumëpritur me zmadhimin e modalitetit si periskop është arsyeja se pse Apple ka rritur madhësinë e ekranit.

TS Poll - Loading poll ...

Rikujtojmë, se Franca është duke kryer një hetim mbi gjigantin amerikan të teknologjisë, Apple, për veprimet e supozuara që telefonat të ngadalësohen. Ankesa fillestare ishte kryer nga Grupi i Ndalimit të Vjetrimit të Planifikuar (HOP). Sipas HOP-së, Apple kryen praktika të njohura si “njehsim”, ku numrat serialë të komponentëve identifikohen nga pajisja bazë. Kjo ia lejon softuerit të iPhone-it që t’i njohë produktet jozyrtare që i zëvendësojnë ato zyrtare.