Oprah Winfrey zbulon se çfarë i tha Tina Turner se do ndiente ditën që do të vdiste

Oprah Winfrey, para se të bëhej shoqe e mirë me Tina Turner, ishte fanse e saj. Përveç prezencës së saj imponuese dhe zërit të saj të patejkalueshëm, ajo u admirua kryesisht sepse gjeti forcën rreth të 40-tave, për të lënë pas abuzimet e fëmijërisë dhe bashkëshortin e saj të parë, duke arritur majat.

Pas lajmit tragjik të vdekjes së saj, prezantuesja 69-vjeçare ka shpërndarë në Instagram një sërë fotosh të tyre së bashku ndër vite. “Unë fillova si një fanse e Tina Turner dhe u bëra një grup, duke e ndjekur nga koncerti në koncert në të gjithë vendin dhe më në fund u bëra miq të vërtetë”, shkruan ajo në postimin e saj të parë për të, duke shtuar: “Ajo është hyjnia e përjetshme e rock n’roll-it me një forcë të brendshme që u rrit gjatë gjithë jetës së saj”.

“Pasi u lirua pas viteve të dhunës në familje, jeta e saj u bë një bori fitoreje. Ndihem mirënjohës për guximin e saj, sepse ajo na tregoi se si duket fitorja për të, e veshur me Manolos dhe një minifund lëkure”, shkroi ajo më pas, për Turner, e cila ishte, ndër të tjera, një Mbretëreshë e Modës.

View this post on Instagram

TS Poll - Loading poll ...

A post shared by Oprah (@oprah)

“Një herë ajo më tha se kur t’i vijë koha të largohet nga kjo tokë, ajo nuk do të ndjejë frikë, por emocion dhe kuriozitet. Sepse ajo mësoi se si të jetonte, së bashku me bashkëshortin e saj të dashur dhe miqtë e saj”, zbuloi Oprah në postimin emocionues në kujtim të saj.

Ajo miqësi, përfundoi ajo, e ndihmoi të bëhej “një grua më e mirë, një person më i mirë, sepse jeta e saj preku timen. Ajo ishte vërtet më e mira”. Në një postim të dytë për shoqen e saj të dashur, shohim një video nga një dalje në turne të përbashkët të tyre duke përqafuar “Simply The Best”.

“Isha shumë nervoz, gjunjët e mi po trokisnin me njëri-tjetrin. Të kërceja me të në skenë në Los Anxhelos ishte gjëja më argëtuese dhe origjinale që kam bërë ndonjëherë”./abcnews.al

View this post on Instagram

A post shared by Oprah (@oprah)Related Articles

Back to top button