Horoskopi

Parashikimi i astrologut Paolo Fox për këtë vikend

Dashi
Gjërat po shkojnë mirë, në fakt ju ndiheni më të hapur për të takuar njerëz të rinj, ata mund të jenë pasagjerë apo pse jo? Shumë interesante. Sytë tuaj kanë diçka të veçantë dhe nëse doni të përjetoni një aventurë duhet të ecni përpara pa asnjë frikë. Në punë kjo është një periudhë shumë me fat, në fakt nëse doni të krijoni një partneritet me të tjerët, yjet janë në anën tuaj. Keni shumë gjëra për të bërë dhe ndiheni pak të lodhur, pushoni më shumë.

Demi
Nëse jeni duke përjetuar vështirësi me partnerin tuaj, ndoshta ka ardhur koha për t’i kapërcyer ato. Jeni më i qetë se dje, por jeni shumë i lodhur. Marsi është disonant, kështu që mund të sjellë shumë eksitim në mjedisin e punës. Duhet të shmangni angazhimet që janë shumë të lodhshme, më mirë t’i jepni vetes pak relaksim, ju keni vërtet nevojë për të!

Binjakët
Duhet të ndaloni gjithmonë qëndrime agresive dhe të jeni shumë argumentues.
Nëse keni fëmijë, ju këshilloj t’i kushtoni më shumë vëmendje.
Edhe pse duket e vështirë, shumë shpejt do të arrini të zgjidhni problemet e vjetra. Sot në punë jeni shumë të pangopur, detyrojeni veten. Mos e teproni shumë me ushqimin, alkoolin dhe duhanin, duhet të mbani nën kontroll shëndetin tuaj.

TS Poll - Loading poll ...

Gaforrja
Tregohuni të kujdesshëm dhe përpiquni të lini mënjanë xhelozinë në dashuri.
Ndonjëherë duhet të keni parasysh ndjeshmëritë e njerëzve të tjerë, jo të gjithë mendojnë si ju.
Në punë bëni kujdes që të zgjidhni me kujdes bashkëpunëtorët dhe për projektet tuaja të reja mos u mbështetni shumë tek të tjerët. Jeni shumë të lodhur, ndaj shmangni punën e tepërt dhe pushoni më shumë për të rimbushur bateritë tuaja.

Luani
Një lajm i mirë vjen sepse sot yjet do të zbulojnë një dashuri shumë të rëndësishme. Nëse jeni të ndarë mes dy historive, kjo është koha e duhur për të vepruar. Afërdita dhe Marsi janë në shenjën tuaj, ndaj gjërat në punë do ecin edhe më mirë dhe nuk do bëni asnjë gabim. Do kaloni një mbrëmje duke u rikuperuar, por do jeni pak nervozë.

Virgjëresha
Deri në fund të muajit do t’ju duhet të bëni një zgjedhje dhe në këtë moment dashuritë e reja janë të preferuarat. Nga pikëpamja emocionale jeni shumë i fortë. Në punë mos ndërmerrni hapa shumë të rrezikshëm, por mos e nënvlerësoni potencialin tuaj sepse jeni person i denjë. Sot do të jeni pak nervoz, ndoshta aktiviteti fizik do t’ju ndihmojë të qetësoni nervat.

Peshorja
Këtë pasdite mund të keni një diskutim me dikë në familjen tuaj, nga pikëpamja sentimentale në vend të kësaj, mund të keni një takim interesant që në fund mund të jetë shumë i rëndësishëm. Nëse jeni të lodhur nga puna juaj, mund të mendoni për një ndryshim. Ata që punojnë për veten e tyre, nga ana tjetër, mund të kenë një mundësi të mirë brenda pak javësh. Mirë për shëndetin tuaj pasi ndiheni shumë më mirë.

Akrepi
Përpiquni të ruani qetësinë, sidomos pasdite. Përplasjet e sotme mund të ndryshojnë përgjithmonë vizionin tuaj për dashurinë. Në vendin e punës ka një atmosferë ndryshimi, edhe nëse nuk jeni aspak të qetë dhe një qëndrim i një prej kolegëve tuaj mund t’ju bëjë të errët. Mos e lodhni veten, duhet të pushoni.

Shigjetari
Në këtë muaj qershor do të keni mundësi të komunikoni më mirë me partnerin dhe konfliktet që kanë ekzistuar deri vonë janë kapërcyer. Yjet janë në anën tuaj dhe Hëna në shenjën tuaj do të sjellë disa lajme shumë interesante në vendin e punës. Mundohuni ta pastroni pak mendjen, keni nevojë për pak relaksim, nuk mund të mendoni gjithmonë për punën.

Bricjapi
Përpiquni të mbani larg keqkuptimet me partnerin dhe mbi të gjitha të kontrolloni nervozizmin tuaj, këto ditë është padyshim i tepruar. Do ketë disa lajme shumë të rëndësishme në punë, bëhuni gati. Lajm i mirë për shëndetin tuaj sepse ndiheni shumë më mirë.

Ujori
Gjatë këtij muaji do të jeni shumë dyshues në dashuri dhe së shpejti Afërdita dhe Marsi do të jenë në opozitë. Ju dukeni mirë pranë njerëzve të tjerë, por duhet të mësoni t’i lini gjërat t’ju rrëshqasin nga shpina. Në punë do ju kërkohet më shumë përkushtim, por keni nevojë për më shumë konfirmim. Sot ju këshilloj të shmangni situatat e vështira.

Peshqit
Situatat e dashurisë duhet të rishikohen dhe t’i kushtojnë vëmendje të veçantë personave të lindur nën shenjën e Virgjëreshës. Lajm i mirë për beqarët, sepse kjo është koha e duhur për të nisur një histori të re dashurie. Në vendin e punës gjithçka po shkon mirë dhe ky do të jetë një sezon plot kërkesa të rëndësishme. Hëna është disonante, ndaj ju këshilloj të mos bëni shumë.