ShowBizzz

Pasi u zgjodh finaliste në BBV, Dea Mishel angazhohet në një tjetër projekt të madh

Menjëherë pas daljes nga BBV2, Dea Mishel do të angazhohet dhe në një tjetër projekt kaq të madh e të rëndësishëm. Që pas përfundimit të “Big Brother Vip Albania 2”, Dean e kemi parë në shumë projekte, por ky i fundit, me siguri do të jetë më i veçantë për të.

Si një artiste që e ka sprovuar veten në disa fusha, Dea i kthehet sërish aktrimit që e bëri atë të famshme në sytë e publikut. Diçka na thotë që në “Në kuadër të dashurisë”, ajo do të vijë me gjithë shkëlqimin e saj…

Dea Mishel Hoxha është një personazh publik, të cilën e kemi parë edhe si një aktore dhe moderatore në industrinë e argëtimit. Karriera e saj në televizion filloi me rolin e saj të parë në serialin e njohur “Hostel”, i cili e katapultoi atë në famë dhe mori njohjen e saj të gjerë në mesin e audiencës.

Dea ka vazhduar të bëjë bujë në paraqitjet e saj publike dhe ka dëshmuar se është një talent i gjithanshëm dhe dinamik. Ajo momentalisht është pjesë e jurisë së emisionit “She’s On Top”, së bashku me Krist Dragot, tashmë për të dytën herë, duke shfaqur aftësinë e saj për të vlerësuar dhe kritikuar performancat me mprehtësi dhe ndjeshmëri.