Lajme

“S’e duroja dot më dhimbjen”, Britney Spears thyen heshtjen për ndarjen me bashkëshortin e saj

Britney Spears ka folur për herë të parë që kur bashkëshorti i saj Sam Asghari njoftoi ndarjen e tyre, duke thënë se “nuk mund ta duronte më dhimbjen”.

Këngëtarja 41 vjeçe tha se ishte pak e tronditur që lidhja e saj 6-vjeçare me modelin Asghari kishte marrë fund.

Ajo ka folur për ndarjen në një postim në Instagram, duke thënë se nuk ka përse jep sqarime për jetën e saj private, pasi nuk është puna e askujt.

“Siç e dinë të gjithë, unë dhe Sam nuk jemi më bashkë… 6 vite janë një kohë e gjatë për të qenë me dikë, kështu që jam pak i tronditur por… nuk jam këtu për të shpjeguar pse, sepse sinqerisht nuk është punë e askujt!!! Por, sinqerisht nuk e duroja dot më dhimbjen!!! Në një farë mënyre telepatike kam marrë kaq shumë mesazhe që më shkrijnë zemrën nga miqtë dhe ju falënderoj !!! Unë e kam luajtur fort për një kohë të gjatë dhe Instagrami im mund të duket i përsosur, por është larg realitetit dhe mendoj se të gjithë e dimë këtë !!!

Do të doja të tregoja emocionet e mia dhe lotët se si ndihem vërtet, por disa arsye më është dashur gjithmonë të fsheh dobësitë e mia!!! Nëse nuk do të isha ushtari i fortë i babait tim, do të më dërgonin në vende për t’u rregulluar nga mjekët!!! Por kjo ishte kur kisha më shumë nevojë për familjen !!! Ju supozohet të jeni të dashur pa kushte … jo me kushte !!!! Kështu që unë do të jem aq i fortë sa mundem dhe do të bëj më të mirën!!! Dhe në të vërtetë po e bëj shumë mirë !!! Gjithsesi kalofshi një ditë të mbarë dhe mos harroni të buzëqeshni !!!”, shkruan ajo ndër të tjera.

Asghari, një aktor, model dhe trajner fitnesi iranio-amerikan, u takua me Spears ndërsa ajo po xhironte videon për këngën e saj Slumber Party në 2016. Ai ishte një mbështetës i zëshëm i përpjekjeve të saj për t’i dhënë fund konservatorit të babait të saj Xhemi; një luftë që ajo fitoi vetëm disa muaj para martesës së tyre.

Çifti u fejua në shtator 2021 dhe u martuan në një ceremoni të vogël qershorin e kaluar. Thashethemet për betejat e tyre martesore u raportuan në tabloidet amerikane këtë vit. Të dy së ​​fundmi ishin parë pa unazat e martesës në publik.

Në postimin e tij në Instagram, Asghari tha: “Pas 6 vitesh dashuri dhe përkushtim ndaj njëri-tjetrit, unë dhe gruaja ime kemi vendosur t’i japim fund rrugëtimit tonë së bashku.

“Ne do të mbajmë dashurinë dhe respektin që kemi për njëri-tjetrin dhe i uroj asaj gjithmonë më të mirën”, tha ai.