Lajme

SPAK: Operacion antidrogë në Adriatik, pamjet e aksionit 10 në pranga

Guardia Di Finanza, Policia Shqiptare dhe partnerë ndërkombëtar nën drejtimim e SPAK po kryejnë një megaoperacion antidroge në det.

Trafikantët djegin velierën me drogë. Shkëmbehej hashash heroinë e kokainë në det.

7 të arrestuar mes tyre shqiptarë dhe italian dhe ukrainas. Janë sekuestruar 4 gomone dhe sasi droge. Operacioni në vijim Renea zbarkon në Laç arrestohet zyrtari lartë i policisë. Sekuestrohen armë drogë dhe lekë.

Gomonet u nisën në ora 7 nga Patok, në hetim edhe zyrtari i lartë i policisë me inciale A.I.

Hetimi drejtohet nga prokurori i SPAK Vladimir Mara.