Lajme

Tentuan t’i grabisin me forcë “G-Class”-in, kush është noterja e njohur në Tiranë

Një tentativë grabitjeje ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë, ku është përfshirë edhe një notere.

Mësohet se një person ka tentuar t’i grabisë makinën tip “Mercedes G Class” noteres Sanja Telhallari.

Kjo e fundit ka qenë e ulur në lokal me bashkëshortine saj, kur një person u rrëmbeu çelësat e makinës nga tavolina dhe nxitoi të grabiste makinën që ishte parkuar aty pranë.

Noterja dhe burri i saj e ndoqën duke arritur ta ndalojnë deri sa në vendngjarje erdhi edhe policia.

Policia njoftoi pas ngjarjes se kanë arrestuar shtetasin D. S., 28 vjeç, banues në Tiranë, i cili gjatë kohës së ndërhyrjes ka kundërshtuar më dhunë dhe goditur punonjësit e Policisë, për shkak të detyrës.

Gjithashtu, 28-vjeçari, po ditën e sotme, ka kanosur nëpërmjet telefonit një tregtar makinash në Vorë, duke i kërkuar edhe atij një makinë.