ShowBizzz

Adele heq dorë nga kafja dhe tregon simptomat e rënda që po përjeton

Adele kohët e fundit ka trajtuar simptomat e saj të rënda të tërheqjes nga kafeina, pasi ajo ndaloi së piri kafe për një javë.

Sipas The Sun, krijuesja e hiteve Hello zbuloi për audiencën e saj në Las Vegas se ajo ka hequr dorë nga pija e saj e preferuar e nxehtë këtë javë, por pranoi se është shumë më e vështirë sesa të ndalosh duhanin.

Adele theksoi se adrenalina dhe kafeina “duhet të jenë e njëjta gjë pasi ajo ndihet gjithmonë më mirë pasi del në skenë” dhe tani pasi e la, ajo vuan nga “migrena” dhe “dridhjet”.

closevolume_off
Ajo u tha fansave: “Këtë javë vendosa të mos pi kafe dhe kam pasur migrenë gjatë gjithë javës”.

Adele tha se kishte një “dhimbje koke të ndarë për dy ditë” sepse ajo e ndërpreu atë.

“Koka më rrihte fort. Ishte sikur të kishte një stërvitje brenda kokës sime. Ishte shumë, “tha këngëtari i Easy On Me.

Adele bëri krahasimin midis kafesë dhe cigares, duke komentuar: “Ishte më e vështirë se të lini cigaren, më e vështirë se kur doni të ndaloni së piri”.

“Jam e neveritur nga ato simptoma të tërheqjes. Nuk dorëzohem tani”, shtoi këngëtarja e Skyfall.

Adele gjithashtu tregoi se ajo do të pinte rreth 25 kafe pa kafe në ditë për të mashtruar trurin e saj që të mendonte se ajo ishte duke injektuar kafe.

“Kafeina dhe adrenalina duhet të jenë e njëjta gjë, sepse në momentin që dola në skenë dhe ju të gjithë filluat të më këndoni, dhimbja e kokës më është larguar pak”, tha 35-vjeçarja.

Adele shtoi: “Pra, nëse më shihni duke marrë tundjet, mos u shqetësoni. Mos u shqetëso. Gjithashtu jam përpjekur ta rregulloj me sheqer.”

Më herët në vitin 2015, Adele foli gjithashtu për zakonin e saj të pirjes së duhanit në një intervistë me The Sun.

“Unë ndoshta do të kisha vdekur nga një sëmundje e lidhur me duhanin dhe mendoj se kjo është vërtet e keqe. Nëse do të vdisja nga kanceri i mushkërive, potencialisht do t’ia kisha dhënë vetes dhe kjo nuk do të ishte diçka për të cilën do të isha krenare, “tha ajo.