Ashley Olsen bëhet nënë për herë të parë

Ashley Olsen është bërë nënë pasi në fillim të këtij viti mirëpriti fshehurazi një djalë me bashkëshortin Louis Eisner.

Aktorja e kthyer në dizajner, 37 vjeç, e cila u martua me Eisner, 33 vjeç, në dhjetor, lindi djalin Otto ‘disa muaj më parë’ në New York, raporton TMZ.

Dyshja u martuan gjatë një ceremonie sekrete të mbajtur në një rezidencë private në Bel-Air më 28 dhjetor.

Burimet pohojnë se dasma ishte një ceremoni e vogël ‘me rreth 50 persona apo më shumë’ të pranishëm.

Motra binjake e Ashley, Mary-Kate Olsen dhe motra e tyre më e vogël, ylli i Marvel, Elizabeth Olsen, mund të kenë qenë mes të ftuarve të pranishëm, shkruan DailyMail.

Çifti kanë qenë të lidhur në mënyrë romantike që nga fundi i vitit 2017 dhe u përfol se ishin fejuar në 2019.

Ashley dhe Louis janë shumë privatë për marrëdhënien e tyre dhe rrallë fotografohen së bashku.

Dyshja bënë debutimin e tyre në tapetin e kuq në shtator 2021 pas katër vitesh së bashku.

Ashley ndezi thashethemet për martesë pranverën e kaluar, kur ajo u pa e veshur me një unazë në gisht.

Ylli u pa për herë të parë me Louis ndërsa merrte pjesë në Gala të Muzeut Hammer në Kopsht në tetor 2017.

Dy vjet më vonë, një raport nga RadarOnline pohoi se lidhja e çiftit kishte nisur në fillim të vitit 2017 dhe ata ishin ‘shumë të dashuruar’.

U vu re gjithashtu se ata ishin takuar përmes shokëve të përbashkët të shkollës së mesme në Los Anxhelos dhe kishin qenë miq për gati pesë vjet përpara se t’i çonin gjërat në një nivel romantik.

Në vitin 2021, Louis u dha fansave një vështrim të rrallë të marrëdhënies së tyre kur ndau një foto gazmore të bërë gjatë një prej shëtitjeve të tyre në natyrë.

Louis është një artiste bibregdetare, nëna e së cilës Lisa Eisner është një fotografe e famshme e modës dhe stiliste e bizhuterive për yjet.

Ndërkohë babai i tij është ekzekutivi më i lartë i showbiz-it Eric Eisner, i cili dikur ishte president i kompanisë “Geffen Film”.

Përpara se të gjente dashurinë me Louis, Ashley ka pasur dy lidhje afatgjata dhe një sërë romancash me burra të profilit të lartë.

Romanca e saj e parë e vërtetë nisi në vitin 2001 me Matt Kaplan, i cili ishte një yll futbolli në Universitetin e Kolumbias përpara se të bëhej një producent i suksesshëm filmi.

Pasi ata u ndan në vitin 2004, Ashley u takua shkurtimisht me fituesin e çmimit “Academy Award” Jared Leto, Scott Sartiano, çiklistin Lance Armstrong dhe stilistin e veshjeve Greg Chait.

Në vitin 2008, Ashley gjeti përsëri dashurinë afatgjatë me yllin, Justin Bartha.

Ajo dhe aktori, tashmë 44 vjeç, u përfol se ishin fejuar përpara se të ndaheshin në vitin 2011.Related Articles

Back to top button