Bark i sheshtë për 7 ditë? Kjo është receta ideale!

A po kërkoni ende për një recetë që sheshon barkun tuaj brenda 7 ditëve?

Atëherë kjo recetë është idealja.

Majdanozi është shumë efikas për heqjen e yndyrës së akumuluar në zonën e barkut. Majdanozi përmban pak kalori dhe është plot me antioksidantë, vitamina dhe minerale që ndihmojnë në largimin e lëngëjeve të akumë uluara në organizëm dhe fryrjeve të stomakut. Uthulla e mollës përmban një substancë të njohur si acidi acetik, e cila djeg yndyrnat.

Përbërësit:

• 2-3 lugë majdanoz
të grirë të freskët.

• 1 limon

• 1 lugë

uthull molle

Përgatitja:

Hidhni dy gota me ujë të valuar në një enë qelqi. Shtoni majdanozin dhe lëreni në ujë, 5 min. Kullojeni dhe lëreni të ftohet.
Shtrydhni limonin shtoni uthullen e mollës. Përziejeni mirë dhe pijeni. Lëngu duhet pirë i freskët menjëherë pas përgatitjes, një herë në ditë.Related Articles

Back to top button