Gruaja që përqafoi me adhurim Princin William nuk është Kate

Geri Horner e përshëndeti Princin e Uellsit me një përqafim të ngrohtë ndërsa ajo tregoi mbështetjen e saj për planin e ri të William për t’i dhënë fund të pastrehëve.

Ish-Spice Girl ishte në shkollën fillore Maindee në Newport, South Wales të hënën dhe dëgjoi nga dora e parë rolin e rëndësishëm që shkollat ​​lokale mund të luajnë në mbështetjen e fëmijëve dhe familjeve duke ndërhyrë herët për të parandaluar të pastrehët.

Geri Horner është një mbështetës i bamirësisë së re të William dhe Royal Foundation, Homewards. William është në mes të një turneu në Mbretërinë e Bashkuar për të nisur iniciativën e tij, e cila synon të zhdukë problemet në mënyrë të konsiderueshme.

View this post on Instagram

A post shared by The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)

TS Poll - Loading poll ...

Projekti pesëvjeçar fillimisht do të fokusohet në gjashtë vende ku bizneset, organizatat dhe individët vendas do të inkurajohen të bashkojnë forcat dhe të zhvillojnë plane veprimi për të trajtuar të pastrehët me financim deri në 500,000 £./abcnews.alRelated Articles

Back to top button