ShowBizzz

Kate Middleton është gati të bëjë paqe me Harryn, por jo me Meghan Markle!

Ka më shumë se një vit, që Kate Middleton po përgatitet të bëhet mbretëreshë. Dhe ajo e di një gjë me siguri: të qenit diplomate është thelbësore. Gjithashtu, Princesha e Uellsit thuhet se po punon “prapa skene” për të pajtuar burrin e saj, Princin William, me vëllain e tij më të vogël, Princin Harry. Megjithë vullnetin e saj të mirë, ajo ende nuk do që të rregullojë gjërat me Meghan Markle.

Kate Middleton është ende e prekur nga konflikti i vazhdueshëm midis Princ Harry dhe Familjes Mbretërore. Për më shumë se tre vjet, ai me të cilin ajo ishte aq afër deri në vitin 2017, viti i takimit me Meghan Markle, ka sfiduar vazhdimisht Institucionin dhe ka nxitur mërzi ndaj babait dhe vëllait të tij të madh, Charles III dhe Princ William.

Por e vendosur për të rigjetur një marrëdhënie të përzemërt me kunatin e saj që jeton në Kaliforni, Princesha e Uellsit thuhet se është gati për të negociuar paqen midis djemve të Lady Dianës, zbuloi një burim mbretëror për revistën ‘Star’. Megjithatë, me qëllimin e saj të mirë, ky proces nuk do të përfshijë Meghan Markle, me të cilin Kate nuk dëshiron të merret më.

Tabloidi raporton se Kate është frymëzuar nga leximi i ditarëve të Princeshës Diana, në të cilët përmendet shumë shpesh bashkëpunimi midis William dhe Harry. “Kate e shqetëson fakti që William dhe Harry janë ende të ndarë, kështu që ajo po i merr gjërat në duart e saj. Ajo mendon se grindja e tyre ka zgjatur mjaftueshëm dhe se është koha që William dhe Harry të bëhen sërish vëllezër”-tha burimi. “Ajo mendon se ka ende kohë për të riparuar dëmin dhe ka tentuar në heshtje për një armëpushim,” shton ai, përpara se të sqarojë se gatishmëria e tij për të lënë mënjanë mosmarrëveshjet e tij me Harry-n nuk përfshin gruan e tij Meghan Markle.