ShowBizzz

Meghan Markle vendos kusht ndaj Princ Harryt që të divorcohet

Meghan Markle dhe Princi Harry e gjejnë veten sërish në sy të publikut për shkak të kushteve të supozuara që Meghan thuhet se ka vendosur për divorcin e tyre.

Katalizatori i fundit për këto spekulime divorci ishte udhëtimi i Princit Harry në Japoni së bashku me mikun e tij Nacho Figueras, gjatë të cilit Meghan mbeti në shtëpi dhe u pa duke ndjekur ngjarje të ndryshme sociale vetë, pas festimit të ditëlindjes së saj të 42-të.

Shkëndija fillestare e telasheve midis Meghan Markle dhe Princit Harry erdhi me vendimin e Harry-t për t’u larguar nga përgjegjësitë e tij mbretërore, duke krijuar kështu një ndarje midis tij dhe familjes mbretërore në Mbretërinë e Bashkuar.

Për të shtuar mosmarrëveshjen, Duka dhe Dukesha e Sussex zgjodhën të transmetonin ankesat e tyre kundër Familjes Mbretërore në një dokumentar të Netflix. Sipas disa ekspertëve të familjes mbretërore, ka pretendime se Meghan Markle i ka vendosur disa kushte Princit Harry në lidhje me divorcin e tyre të mundshëm.

Këto kushte përfshijnë një shumë të konsiderueshme, siç thuhet jo më pak se 80 milionë dollarë, si dhe kujdestarinë ekskluzive të dy fëmijëve të tyre, Archie dhe Lilibet.

Ndoshta më e rëndësishmja nga këto kushte është se Meghan duhet të ruajë titullin e saj fisnik të Dukeshës së Sussex-it në mënyrë që të pranojë kërkesën e Harry -t për divorc. Megjithatë, spekulimet rreth situatës nuk sillen vetëm rreth kërkesave të supozuara të Meghan ndaj Princit Harry.

Javët e fundit janë parë gjithashtu raporte që sugjerojnë se Mbreti Charles III dhe Princi Harry kanë arritur të pajtohen.

Me sa duket, monarku anglez, së bashku me Princin Uilliam, është i përgatitur t’i japë mbështetjen e tij Princit Harry, duke shfrytëzuar peshën e plotë të strukturës mbretërore për ta ndihmuar atë në finalizimin e një divorci.