ShowBizzz

Mikesha të ngushta – Cher kujton takimin e fundit dhe dhuratën e veçantë të Tina Turner

Cher dhe e ndjera, Tina Turner, ishin ndër yjet e fuqisë femërore të kohës së tyre gjatë shtatë dekadave të fundit, që datojnë që nga vitet 1960.

Dhe gjatë rrugës, këngëtaret dhe aktoret me shumë talente zhvilluan një miqësi të qëndrueshme që filloi kur Turner ishte në mes të martesës së saj abuzive me ish-bashkëshortin, Ike Turner (1962-1978).

Pasi mësoi për sëmundjet e saj të vazhdueshme gjatë viteve të fundit, shumë prej të cilave ishin serioze, Cher vendosi ta vizitojë atë në qytetin e saj në Kusnacht, Zvicër, që është afër Cyrihut.

TS Poll - Loading poll ...

“Fillova të shkoj ta vizitoj sepse mendova, “Duhet ta vendos këtë kohë në miqësinë tonë, në mënyrë që ajo ta dijë që ne nuk e kemi harruar atë”, tha ajo, siç raportohet nga Page Six.

Ndërsa ajo dhe miqtë e tjerë bënë çmos për të qenë konsistente me vizitat e tyre për të parë mbretëreshën e Rock ‘n’ Roll-it, ishte gjatë kohës së tyre të fundit bashkë që ylli i “Simply The Best” dërgoi Cher në shtëpi me një dhuratë të paharrueshme.

“Ajo më dha një palë këpucë herën e fundit që e pashë”, zbuloi Cher, 77-vjeçe gjatë intervistës së saj në MSNBC “The Beat ëith Ari Melber”, menjëherë pas vdekjes së saj më 24 maj, në moshën 83-vjeçare.

“Çfarë lloj këpucësh?”, u pyet ajo, gjë që nxiti një përgjigje të shpejtë.

“Këpucët Tina Turner”, tha Cher duke qeshur. “Takat e larta të mëdha me të cilat ajo eci i të ishin asgjë”.

Ylli i “If I Could Turn Back Time” do të vazhdonte të zbulonte se ajo dhe miqtë e tjerë kalonin kohë me Turner, duke treguar se si ato vizita “e bënë atë të lumtur”.

Tina vdiq të mërkurën pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Zvicër.