ShowBizzz

Rikthehet në trend stili i Marilyn Monroe – Këto pantallona do t’i shikoni gjithandej

Listës së tendencave të modës të viteve ’90 dhe fillimit të viteve 2000 që do të rikthehen në 2023, tani i janë shtuar pantallonat capri.

Ndryshe nga pantallonat shtrat të shkurtër dhe disa stile të tjera të diskutueshme, ato janë të rehatshme dhe praktike. Ato mund të vishen në zyrë ose të kombinohen me një këmishë dhe të sheshta për të dalë.

Capri ishin të njohura në vitet 1950 dhe 1960 dhe u dashuruan nga superyjet si Brigitte Bardot, Marilyn Monroe dhe Audrey Hepborn.

Trendi u rikthye në vitet ’90, kur supermodelet si Linda Evangelista, Christy Turlington dhe Naomi Campbell i shtuan ato në garderobën e tyre.

Në vitet 2000, ai u bë stili i preferuar i vajzave si Paris Hilton, Nicole Richie dhe Lindsay Lohan.

Muajin e kaluar modelja Gigi Hadid u shfaq në Nju Jork e veshur me pantallona capri dhe më pas Alexa Chung iu bashkua trendit.

Dhe në fakt ky është një nga trended që pritet të përqafohet gjerësisht.