ShowBizzz

Zendaya flet për anën negative të famës: Unë mund të shkatërroj mbrëmjen e të gjithëve

Zendaya ka treguar për disa nga pjesët më pak argëtuese të të qenit i famshëm. Në një intervistë me ‘Elle’ të botuar më 23 gusht, ylli foli për xhirimet e filmit të saj të ri “Challengers” në Boston në vitin 2022 dhe se si përvoja e bëri të kuptonte se sa shumë është rritur fama e saj kohët e fundit – me disa pasoja negative.

“Pas Spider-Man-it të fundit dhe sezonit të fundit të ‘Euphoria’, pati një ndryshim visceral,” shpjegoi ajo.

“Spider-Man: No Way Home” u shfaq premierë në dhjetor 2021 dhe sezoni i dytë i “Euphoria” pasoi në janar 2022.

“Më parë, mund të ikja në vende. Por në Boston, përfundoj duke shkuar menjëherë në shtëpi, sepse ishte vërtet tepër stimuluese. Të gjithë dilnin në një bar dhe unë thosha, ‘Do të doja, por mendoj se mund t’ua prish natën të gjithëve. Sepse thjesht nuk do të jetë argëtuese sapo të jem atje.”

Ajo kujtoi se kohët e fundit ishte në një dyqan për të marrë një jastëk dhe u fotografua nga klientët. “Thashë: “O Zot, pse? E shihni se jam e tronditur,” tha ajo. Dhe gjatë një udhëtimi të fundit në Itali, ajo mendoi se do të bënte një shëtitje të qetë me qenin e saj, për t’u fotografuar sërish. “Më duhej të merrja qenin e tij dhe po thoja sikur, o Zot, të lutem, mos më bëj një foto teksa nxjerr qenit për të kryer nevojat e tij”, tha ajo. “Ka një foto ku unë mbaj çantën, por fatmirësisht ata e kursyen kapjen dhe vendosjen e saj në pjesën e çantës.”

Zendaya vuri në dukje se ajo përpiqet të balancojë mbajtjen e gjërave private, ndërsa gjithashtu ndan gjërat, duke përfshirë edhe marrëdhënien e saj me Tom Holland. “Unë kam kontroll mbi atë që zgjedh të ndaj. Ka të bëjë me mbrojtjen e paqes dhe t’i lejosh gjërat të jenë të tua, por gjithashtu të mos kesh frikë të ekzistosh,” shpjegoi ajo. “Nuk mund të fshihesh. As kjo nuk është argëtuese.”

“Challengers” fillimisht ishte planifikuar të dilte këtë vjeshtë, por është shtyrë për në prill 2024 në mes të grevës së aktorëve në SHBA. Ajo gjithashtu do të shfaqet në “Dune: Part Two” së bashku me Timothée Chalamet dhe Austin Butler, i cili pritet të dalë në treg këtë nëntor. “Euphoria” po bëhet gati për sezonin e tretë, por ende nuk ka asnjë lajm se kur mund të shfaqet premiera.