LifeStyle

Zyrtarisht në sezonin e Virgjëreshës, si do të ndikojë te shenjat e zodiakut

Nga sot nis retrograda e Mërkurit dhe sezoni i Virgjëreshës dhe ja se si do të ndikojë tek çdo shenjë e zodiakut:

Dashi

Kjo mund të jetë një periudhë produktive e vitit për ju. Ju mund të filloni një projekt të ri, ose të rishikoni një mundësi ose projekt të humbur më parë, ndërsa Merkuri fillon retrogradën.

Demi

Dielli hyn sot në shenjën e Virgjëreshës, duke frymëzuar romancë dhe kreativitet. Ju mund të rivizitoni një projekt arti ose të lidheni përsëri me një të dashur, ndërsa Merkuri fillon retrogradën.

Binjakët

Fokusi juaj mund të kthehet te shtëpia dhe jeta juaj familjare dhe ju mund të rilidheni me të kaluarën në një farë mënyre domethënëse ndërsa planeti juaj sundues Mërkuri fillon retrogradën e tij.

Gaforrja

Komunikimi sheh një rritje teksa dielli hyn në Virgjëreshë dhe bisedat rishikohen dhe planet ripunohen ndërsa Mërkuri fillon retrogradën e tij. Në vend që të shtyni plane dhe ide të reja përpara, ndoshta përqendrohuni në përfundimin e gjërave që keni lënë përgjys.

Luani

Fokusi juaj mund të kthehet te paraja sot pasi dielli hyn në Virgjëreshë. Ju mund të ripërpunoni buxhetin tuaj ose të rishikoni negociatat pasi Merkuri fillon retrogradën. Kini kujdes që të mos i vendosni gjërat keq.

Virgjëresha

Dielli hyn në shenjën tuaj sot, duke ju rigjallëruar me pasion dhe energji. Mërkuri retrogradë fillon gjithashtu në shenjën tuaj, gjë që mund t’ju gjejë duke u rilidhur me një version të kaluar të vetes tuaj.

Peshorja

Ngadalësoni dhe pushoni. Kjo mund të jetë një kohë e fuqishme për të eksploruar spiritualitetin ose nënndërgjegjen tuaj. Lidhja me zërin tuaj të brendshëm mund të zbulojë diçka të veçantë.

Akrepi

Fokusi juaj kthehet në jetën tuaj shoqërore dhe mund të jeni duke u rilidhur me miqtë e vjetër ndërsa dielli hyn në Virgjëreshë dhe Mërkuri fillon retrogradën e tij. Ju gjithashtu mund të rizbuloni një hobi të vjetër.

Shigjetari

Fokusi juaj kthehet në karrierën tuaj ndërsa dielli hyn në Virgjëreshë dhe ju mund të rishikoni diskutimet për karrierën dhe jetën tuaj në qendër të vëmendjes ndërsa Mërkuri fillon retrogradën e tij.

Bricjapi

Dielli hyn në shenjën tjetër të Tokës, Virgjëreshën sot, plus Mërkuri fillon retrogradën e tij, gjë që mund t’ju gjejë duke ripërpunuar planet e udhëtimit ose duke rimenduar qasjen tuaj ndaj gjërave.

Ujori

Dielli hyn në Virgjëreshë sot, plus Mërkuri fillon retrogradën e tij, gjë që mund t’ju gjejë duke rishikuar diskutimet për paratë me partnerët tuaj. Mund të jeni duke shlyer një borxh ose duke ndërprerë lidhjet me të kaluarën. Diçka e harruar mund të rizbulohet.

Peshqit

Dielli hyn sot në shenjën tuaj të kundërt të Virgjëreshës, plus Mërkuri fillon retrogradën e tij, gjë që mund t’ju gjejë duke u përballur me njerëz nga e kaluara juaj.