ShowBizzz

38-vjeçari shokohet kur kupton të vërtetën: Ndaluam së bëri seks, ja me kë më tradhtoi gruaja ime!

Një burrë 38-vjeçar, ka zbuluar tradhtinë që ia ka bërë gruaja e tij me burrin e njërës nga shoqet e saj të ngushta.

Ai ka treguar për “The Sun” se ndihet i shkatërruar tani që është ndarë nga gruaja dhe djali i tij, përcjell Bota sot.

Lexojeni rrëfimin e tij të plotë:

TS Poll - Loading poll ...

E dashur psikologes:

Ish e dashura ime gënjeshtare më fajësoi për ndarjen ndarjen tone – por gjatë gjithë kohës ajo kishte një lidhje me burrin e një prej mikeve të saj.

Edhe pse e di që jam larguar mirë prej saj, e kam të vështirë të kapërcej ndjenjat e mia të zemërimit dhe dhimbjes, veçanërisht pasi kemi një fëmijë së bashku, kështu që nuk mund ta pastroj atë nga jeta ime.

Unë jam 38-vjeçar dhe ajo është 36.

Ne ishim bashkë për dhjetë vjet deri në fillim të këtij viti dhe kemi një djalë gjashtë vjeçar.

Gjërat filluan të shkojnë keq në marrëdhënien tonë rreth dy vjet më parë.

Ajo bënte zënka me mua pa asnjë arsye, duke më akuzuar se e shikoja qesharake ose nuk e dëgjoja, ose blija ushqimin e gabuar në supermarket.

Ne përfunduam duke bërtitur dhe ndonjëherë thosha gjëra për të cilat pendohesha më vonë. Gjithmonë kam kërkuar falje.

Ne ndaluam së bëri seks. Ajo kurrë nuk ishte e interesuar, por e kuptoi se nuk isha një dashnor i mirë, ose nuk e bëja të ndihej mjaftueshëm tërheqëse.

Tani mund të shoh se ajo po përpiqej të më mbyste në mënyrë që të dukesha si njeriu i keq.

Më në fund, doli se ajo kishte një lidhje me burrin e shoqes së saj për më shumë se një vit.

Ish-shoqja e saj tani e mori vesh dhe më telefonoi për të më thënë. Ishte një thirrje shkatërruese.

U përballa me ish-in tim dhe ajo tha se unë e kisha çuar drejt tradhtisë. Unë pranova të largohesha, sepse asaj i duhej shtëpia për djalin tonë.

Që atëherë kam qenë i mjerë dhe i vetmuar.

Unë jam pala e pafajshme, por unë jam ai që kam humbur shtëpinë dhe familjen time.

Unë ende duhet ta shoh atë kur të marr djalin tonë. Ajo është gjithmonë shumë e ftohtë ndaj meje.

Ndjej se kurrë nuk e kam njohur vërtet.

Si mund ta kapërcej këtë dhe të mësoj t’i besoj dikujt përsëri?

Përgjigjja e psikologes:

Ndonjëherë, kur njerëzit duan të largohen nga një marrëdhënie, ata përpiqen ta shtyjnë partnerin e tyre të sillet keq si një mënyrë për të mohuar përgjegjësinë ose për të shmangur fajin.

Duket sikur kjo është ajo që bëri ish-i juaj. Dhe sinqerisht, ju jeni më mirë pa të. Por kjo nuk e bën tradhtinë e saj të lëndojë më pak, veçanërisht pasi tani nuk mund të jetoni me kohë të plotë me djalin tuaj.

Sigurohuni që të flisni për ndjenjat tuaja me dikë që keni besim. Përndryshe, një këshilltar mund t’ju ndihmojë të punoni me këtë./Botasot