LifeStyle

Sa lugë sheqer duhet të konsumojmë në ditë, ja çfarë këshillojnë ekspertët

Ekspertët sugjerojnë të konsumojmë më pak se një pije me sheqer  në javë, pra 200 deri në 355 ml sheqer…

Read More »

Testoni veten! Vetëm 1 në 5 persona mund t’i përgjigjen saktë këtyre 3 pyetjeve

Testi i zakonshëm i IQ-së është një mënyrë e shkëlqyer për të testuar njohuritë tuaja, por janë mjaft të gjatë…

Read More »

Ky është ushqimi më i rrezikshëm për zemrën

Një studim global nga shkencëtarët në Universitetin McMaster zbuloi një lidhje midis konsumit të mishit të përpunuar me rrezikun e…

Read More »

Ja pse duhet të mos e lagni kurrë furçën e dhëmbëve përpara se të vendosni pastë dhëmbësh

Dentisti Sahil Patel, nga “Marylebone Smile”, një prej klinikave dentare më në zë të Londrës në një artikull të botuar…

Read More »

Shenjat që tregojnë se nuk jeni të fortë mendërisht, por thjesht keni një ego të madhe

Ka dallime të mëdha mes vullnetit dhe egos së tepruar, por shenjat e njërës dhe tjetrës ndonjëherë janë të lehta…

Read More »

Përputhshmëria profesionale, ja me cilat shenja horoskopi mund të bashkëpunoni

Shenjat astrologjike ndikojnë shumë edhe tek marrëdhënia që mund të kesh me kolegët e punës. Me disa mund të shkosh…

Read More »

Pyjet më misterioze në planet ndodhen nën ujë

Disa kilometra në perëndim të San Diegos në SHBA, ndodhet një bregu i oqeanit që ndryshon shumë nga sipërfaqja. Uji…

Read More »

Ushqimet që luftojnë aciditetin e lartë në stomak

Nëse vuani nga refluksi acid, me siguri e dini çfarë nuk duhet të hani. Thënia “Stop” gjatë gjithë kohës me…

Read More »

Sa vakte në ditë duhet të konsumoni nëse vuani nga diabeti?

Ushqimi i tepërt dhe me shumë sheqer njihet si armiku më i madh i kësaj sëmundje. Niveli i lartë i…

Read More »

Ju prezantojmë 3 shenjat e horoskopit që tradhtojnë më shumë

Binjakët (21 maj – 20 qershor) Binjakët janë ndër 3 shenjat më jobesnike të zodiakut, pasi njihen për natyrën e…

Read More »
Back to top button